MENÜ

Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ırkçılık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PSG - Başakşehir maçında Rumen hakem Sebastian Coltescu'nun Pierre Webo'ya yönelik ırkçı söylemleri sonrası maçın yarıda kalmasını değerlendirdi. Erdoğan, Demba Ba ve Başakşehir futbolcularının yaşanan kriz anlarında sergilediği tavrı da aktardı.

09 Aralık 2020, Çarşamba 13:37 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan ırkçılık açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, PSG - Başakşehir maçında yaşanan ırkçılık skandalıyla ilgili yeni bir açıklama dana yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaşanan süreçle ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Başakşehir maçının 14. dakikasında yaşanan bu olay Fransa'nın son dönemlerdeki ırkçı yaklaşımlarının yeni bir ifadesidir. Bu yaklaşım affedilemez. Ben de dün akşam bununla ilgili sosyal medyadan açıklama yaptım. Gerek parti sözcümüz gerek Cumhurbaşkanlığı sözcümüz açıklamalar yaptık. Bu duruşu aynı kararlılıkla devam ettireceğiz."

'Başakşehir duruş sergiledi'

"Başakşehir çok kararlı bire duruş sergiledi. Sahadan çekilmeleri, Rumen hakem maçtan alınmasına rağmen direndiler, 'Bu yeterli olmaz' dediler. Ardından hakemlerin hepsini değiştirme kararı verdi UEFA. Bu şekilde bu akşam maçın oynanma kararı geldi. Demba Ba ve arkadaşları çok kararlı durdu. Bu duruş karşısında bu akşam maç kaldığı yerden oynanacak."

"Fransa ırkçı söylemlerin yoğunlaştığı bir yer haline geldi. Temenni ederiz ki bu akşamki maç sakin biter ve yola aynı şekilde devam ederiz."


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...