Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, coronavirüs tehdidi sonrası oluşan gündem nedeniyle önemli mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde bakanlar kurulu ile gerçekleştireceği toplantı öncesi canlı yayında bir açıklama yaptı. Erdoğan, "Burada alacağımız kararlarla bu zorlukları birlikte aşacağız. Ülkemizi sağsalim düzlüğe çıkardığımız takdirde önümüzde çok daha önemli imkanlar olduğunu göreceğiz" ifadelerini kullandı. Toplantı bitiminde yapılacak resmi açıklama ile coronavirüs tehdidine karşı izlenecek yeni yol haritasının detayları aktarılacak. Süper Lig maçları başta olmak üzere tüm spor müsabakaları ile ilgili önemli kararlar alınması bekleniyor.

18 Mart 2020, Çarşamba 14:24 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı

Coronavirüs tehdidi ile ilgili son dakika gelişmesi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü'nde Bakanlar Kurulu ile yapacağı detaylı toplantı öncesi basın mensupları aracılığıyla tüm ülkeye önemli mesajlar verdi.

Detaylı toplantı öncesi ön bilgilendirme amacıyla açıklamalar yaptığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir dizi tedbirler alarak başta ülke ekonomisi olmak üzere tüm dinamikleri ayakta tutma zorunlulukları olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satırbaşları şöyle;

"Devlete düşen görevler yanı sıra özel sektörümüze de düşen görevler vardır. Burada alacağımız kararlarla bu zorlukları birlikte aşacağız. Ülkemizi sağsalim düzlüğe çıkardığımız takdirde önümüzde çok daha önemli imkanlar olduğunu göreceğiz."

'Ülkemize hayırlar getirsin'

"Çin'deki salgın tüm dünyayı üretim konusunda alternatiflere yönlendirmiştir. Ayrıca finans alanında yaşanan gelişmeler de ülkemize ilave avantajlar sağlayacaktır. Önümüzdeki birkaç haftayı iyi değerlendirir, hastalığı kontrol altında tutabilirsek, bizi iyi bir tablo bekliyor."

"Bu virüs ile ilgili alacağımız tüm kararların ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum."

Toplantının 4-5 saat sürmesi ve toplantının ardından alınan kararların açıklanması bekleniyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...