SON DAKİKA! Corona virüse yakalanan o taraftar aranıyor!

Tüm dünyada hayatı felç eden ve binlerce insanın ölümüne sebep olan coronavirüsü salgını, futbolu da derinden etkilemeye devam ediyor. 10 Mart'ta oynanan Leipzig - Tottenham maçında virüse yakalanan bir taraftarın statta maçı izlediği tespit edildi. Alman yetkililer, o taraftarın temas ettiği kişileri tespit etmeye çalışıyor.

26 Mart 2020, Perşembe 18:03 Son Güncelleme:
- A +
SON DAKİKA! Corona virüse yakalanan o taraftar aranıyor!

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada etkisini Corona virüsü kabusu, binlerce kişinin ölümüne sebep olurken, futbolu da ağır yaralamış ve liglerin ertelenmesine sebep olmuştu. Almanya'da oynanan son seyircili maç olan Leipzig - Tottenham mücadelesinde corona virüse yakalanmış bir taraftarın maçta olduğu tespit edildi.

Red Bull Arena'da oynanan ve Leipzig'in 3-0 galip tamamladığı mücadeleyi yaklaşık 40 bin taraftar takip etti. Alman yetkililer, o taraftarın temas ettiği kişileri tespit etmeye çalışıyor.

Kayıp sayısı artıyor

Almanya’da corona virüs tespit edilen vaka sayısı ciddi boyutlara ulaştı. Almanya, 32 bin 991 kişi ile en çok vakanın görüldüğü ilk 5 ülkeden birisi haline geldi. Salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 159’a çıktı. 


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...