SON DAKİKA! Bingöl'de 5.9 büyüklüğünde korkutan deprem

Son dakika haberi... Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 17:24'te yerin 5 kilometre derinliğinde deprem meydana geldi. İlk olarak depremin 5.9 büyüklüğünde olduğunu duyuran Kandilli Rasathanesi, büyüklüğü 5.8'e revize etti. AFAD ise depremi 5.7 olarak duyurdu. Bingöl Valiliği, deprem bölgesinde 1'i güvenlik korucusu 7 kişinin göçük altından kurtarıldığını açıkladı. Deprem bölgesinde göçük altında kalan 1'i güvenlik korucusu 3 kişinin ise kurtarılma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı.

14 Haziran 2020, Pazar 17:36 Son Güncelleme:
- A +
SON DAKİKA! Bingöl'de 5.9 büyüklüğünde korkutan deprem

Son dakika haberine göre; Bingöl'ün Karlıova ilçesinde saat 17:24'te yerin 5 kilometre derinliğinde deprem meydana geldi. İlk olarak depremin 5.9 büyüklüğünde olduğunu duyuran Kandilli Rasathanesi, büyüklüğü 5.8'e revize etti. AFAD ise depremi 5.7 olarak duyurdu. Sarsıntı çevre illerden de hissedildi. Henüz can ya da mal kaybı ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. 

Deprem; Erzurum, Diyarbakır, Muş ve Elazığ gibi çevre illerde de hissedildi.


Bingöl Valisi açıkladı! İki köyde 10 ev yıkıldı

Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Karlıova'da 5.7 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası açıklamalarda bulundu. Ekinci, "Dinarbey ve Elmalı köyünde 10 ev yıkıldı. Yaralılar kurtarıldı, can kaybı yok" dedi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), saat 17:24'te merkez üssü Bingöl'ün Karlıova ilçesi olan 5.7 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem sonrası Bingöl Valisi Kadir Ekinci yaptığı açıklamada, "Dinarbey ve Elmalı köyünde 10 ev yıkıldı. Yaralılar kurtarıldı, can kaybı yok" dedi

Kızılay'dan açıklama

-Kızılay, depreme ilişkin Twitter hesabından açıklamada bulundu. Bölgedeki Kızılay ekipleri tarafından deprem sonrası gelişmelerin yakından takip edildiği söylendi.

-Bingöl Valisi Kadir Ekinci, ilk bilgilere göre 3 yaralı olduğunu söyledi.

-Depremin meydana gelmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 'Ekiplerimiz bölgeye sevk edildi, süreci yakından takip ediyoruz' açıklamasını yaptı.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...