MENÜ

Son dakika! Beşiktaş'ta seçim kararı | Fikret Orman aday olacak

Beşiktaş'ın 3'üncü Olağan Divan Kurulu Toplantısı Vodafone Park Stadı'nda yapılıyor. Siyah-Beyazlılar'ın borcu 2 milyar 103 milyon 854 bin Türk Lirası açıklandı. Mevcut başkan Fikret Orman ise yönetimi yenilemek adına erken seçim kararı aldığını ve başkanlık seçiminde yeniden aday olacağını açıkladı.

11 Ağustos 2018, Cumartesi 11:30 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika! Beşiktaş'ta seçim kararı | Fikret Orman aday olacak

Önceki toplantılara göre katılımın az olduğunun gözlendiği Divan Kurulu saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk'ün görüşlerini belirtmesinden sonra kürsüye gelen Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz Tuncel, siyah beyazlıların toplam borcunun 2 milyar 103 milyon 854 bin Türk Lirası olduğunu açıkladı.

Divan Kurulu başkan Fikret Orman'ın konuşması ile devam ediyor.

Fikret Orman, yönetim kurulu toplantısında seçim kararı alacağını ve seçimde yeniden aday olacağını açıkladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın açıklamalar şöyle;

Talisca bizi istemedi

Devre arası Talisca'ya 'Seni almak istiyoruz' dedim, 'Ben Beşiktaş'ta kalmak istemiyorum' dedi. Kişiler kendini Beşiktaş'ın üstünde görmeye başlıyor. Türkiye'nin en büyük kulübü olan Beşiktaş'ın üstünde hiçbir şey yoktur. Haftanın 7 günü, günde 15-17 saat Beşiktaş için çalışıyoruz. Bunlar amatör ruhla yapılan şeylerdir. Profesyonellik ise para karşılığı yapılır. Kimse profesyonellikle başkanlığı, yöneticiliği birbirine karıştırmamalı.

Heyecanı artırmamız lazım

Beşiktaş'ta çok zor bir sürece giriyoruz. Bu zor süreci yönetmek için heyecanı artırmamız lazım. 6 sene içinde hepimiz yorulduk. Silkelenmeye ihtiyacımız var.

Seçime gitme kararı alacağım

Yönetim kurulunu yenilemek için seçime gitme kararı alacağım. İsteyen herkes aday olabilir. Kamuoyuna ne söylemek istiyorsa, gelir konuşur. Çok radikal kararların alınması lazım. Bunları da ancak gücünü tam olarak almış bir yönetim kurulu ile yapabiliriz. Kısa süre içerisinde seçime gidiyoruz. Troll hesaplar varmış, ben yönetiyormuşum. Troll neymiş ben onu bile bilmem. Bir kişi bunu yaptığımı göstersin, başkanlığı bırakırım.

Yeni bir mücadele için seçime gideceğim

Şimdi geldiğimiz noktada evet, kriz var. Bu krizi ben yaratmadım. Biz bir ülkenin içindeki bir kurumuz. Bunu yöneteceğiz tabii ki, bizim işimiz bu. Alacağımız radikal kararlarla bu işi yöneteceğiz ancak bu irade gerektiriyor. Yeni bir mücadele için seçime gideceğim. Aday olmak isteyenler, konuşanlar, borcu düşürmek için projeleri olanlar, kamuoyu önünde kulis yapanlar, herkes için güzel bir fırsat. Buyursunlar, tenkit etmek değil de nasıl çözeceklerini anlatsınlar.

Beşiktaş bizim canımız

Aday olacak arkadaşlara, kapı arkasında dedikodu yapanlara, söyleyecek lafları olanlara buyurun seçim var. Öyle 15 gün sonra falan da yapmayacağım. Herkes gelsin aday olsun, hep beraber yeni yönetim kurulumuzu seçelim. Hiç merak etmeyin. Beşiktaş bizim canımız. Sağlığımız müsade ettiği sürece çalışmaya devam edeceğiz. Biz ne kara kışlar gördük, bu camia hepsini aşacak güçtedir.
YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...