MENÜ

Son dakika | Başakşehir açıkladı! Mert Günok forma giyemeyecek!

Son dakika haberi | Başakşehir, Beşiktaş maçı öncesinde Covid-19 testi pozitif çıkan ama sonrasında testleri negatif çıkınca Manchester United'a karşı sahaya çıkan Mert Günok'un TFF'nin Covid yönetmeliği gereği bu hafta ligde oynayamayacağını açıkladı.

26 Kasım 2020, Perşembe 21:31 Son Güncelleme:
- A +
Son dakika | Başakşehir açıkladı! Mert Günok forma giyemeyecek!

Başakşehir'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

Bilindiği üzere, UEFA Uluslar Ligi maçları için 9 Kasım-19 Kasım tarihleri arasında A Milli Takım kadrosunda olan ve 9 Kasım, 14 Kasım ve 16 Kasım’da UEFA’nın akredite ettiği laboratuvar tarafından yapılan tüm PCR testleri negatif çıkan oyuncumuzun Süper Lig’de oynadığımız Beşiktaş JK maçı öncesi 19 Kasım’da Türkiye’de farklı bir kurum tarafından yapılan testi pozitif çıkmıştı. 

UEFA ile yapılan görüşmeler neticesinde, futbolcumuzun UEFA’nın akredite ettiği laboratuvar tarafından tekrar test edilmesine karar verilmiştir. 20 Kasım ve 22 Kasım’da yapılan testlerin negatif çıkması sonucunda UEFA, A Milli Takım kampından başlayarak 2 hafta boyunca düzenli aralıklar ile teste soktuğu futbolcumuzun negatif olduğuna kanaat getirmiş olup, Manchester United mücadelesinde yer alabileceğini bildirmiştir. 

Öte yandan, tüm bu süreçte UEFA’nın akredite laboratuvarı tarafından yapılan 2 PCR testi dahil olmak üzere toplamda 4 PCR ve 1 Antikor test sonucu da negatif çıkan oyuncumuzun, Türkiye Futbol Federasyonu Covid Sağlık Rehberi’ndeki kurallar gereği Yukatel Denizlispor müsabakasında forma giyemeyeceğini kamuoyunun bilgisine sunarız.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...