Sofuoğlu, motorunu 'insanlığa' sürdü

Dünya Supersport Şampiyonası'nda iki kez dünya şampiyonluğu yaşayan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, bahis oyunu İddaa'da isim hakkı olarak kendisine verilmek istenen 1,5 milyon lirayı ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

08 Eylül 2011, Perşembe 10:57 Son Güncelleme:
- A +
Sofuoğlu, motorunu 'insanlığa' sürdü

Daha önce 2007 ve 2010 yılında Dünya Supersport Şampiyonası’nı zirvede bitiren, bu yıl ise Moto GP’nin bir alt dalı olan Moto2’de yarışan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, son iki yılda İddaa’dan kazanılan parayı hiç dokunmadan ihtiyaç sahiplerine yönlendirdi.

İddaa’da 2009 yılında 700 bin lira, geçen yıl da 800 bin lira olmak üzere toplamda 1,5 milyon liralık isim hakkı elde etmesine karşın paradan vazgeçen Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Paraları almayacağımı daha önce dile getirdim. Ben paraya dokunmadım ve kullanımını Spor Toto’ya bıraktım. İhtiyaç görülen yerlere verilmesini istedim" dedi.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar da Sofuoğlu’nun İddaa parasına müdahil olmadıklarını söyledi.

Paranın kullanımıyla ilgili bir talep gelmesi durumunda ise Uçar, "Talip geldiğinde Kenan’a soruyoruz ve uygun görürse arzu edilen yere veriyoruz. Paralar, motosikleti olmayan bir yarışmacıya motosiklet almak, okul ya da cami yaptırmak, ev almak gibi yöntemlerle ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. Faydalı sportif ve inanç anlamında ihtiyaç duyulan yerlere verildi. Geçen yıl ise Kenan, Sakarya’da okul arsasının alımına para aktarmıştı’ diye konuştu.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...