Sivas Yeni 4 Eylül Stadı, Fenerbahçe maçına hazırlanıyor

Süper Lig'in lideri Demir Grup Sivasspor'un hafta sonu Fenerbahçe'yi konuk edeceği maça ev sahipliği yapacak Yeni 4 Eylül Stadı, kritik karşılaşmaya hazırlanıyor. Stat, Türkiye standartlarının üzerindeki düzgün zemini ile dikkat çekiyor.

12 Aralık 2019, Perşembe 15:03 Son Güncelleme:
- A +

Liderliğini devam ettirmeyi isteyen Demir Grup Sivasspor, ligde bu sezon şampiyonluğu hedefleyen Fenerbahçe'yi pazar günü konuk edecek. Maçın önemi kadar, kış ayına denk gelmesi nedeni ile hava soğukluğu ve stadın durumu da merak edilenler arasında yer alıyor. Ancak 4 yıl önce hizmete giren 27 bin seyirci kapasiteli Yeni 4 Eylül Stadı, modern görüntüsünün yanı sıra, kıştan etkilenmeyen yapısı ve düzgün zeminiyle ön plana çıkıyor. Alttan ısıtma sistemi bulunan statta zemin, olumsuz hava koşullarından etkilenmiyor.

Soğukların etkisini hissettirdiği bu günlerde 4 Eylül Stadı, yemyeşil ve pürüzsüz saha zemini ile maça hazır durumda. Kış aylarında statta alttan ısıtma sistemiyle zemine yaklaşık 15 derecelik ısı verilerek çimler canlı tutuluyor. Yeni 4 Eylül Stadı, kış soğukları dikkate alınarak, ısıtmalı olarak tasarlandı. Kışın çok soğuk havalarda tribünlerin çatı bölümünde yer alan elektrikli ısıtıcılar devreye girerek, seyircilerin bir nebze olsun ısınmasını sağlıyor. Yedek kulübelerinde de elektrikli ısıtıcılar bulunuyor.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...