Shakira da “Paradise Papers” listesinde

Vergi cennetlerine yönelenler listesine ünlü şarkıcı Shakira da eklendi. (Kaynak: euronews)

09 Kasım 2017, Perşembe 02:24
- A +

Vergi cennetlerine yönelenler listesine ünlü şarkıcı Shakira da eklendi.

İngiltere Kraliçesi, Bono, Madonna, Apple, Nike ve Dassault gibi pek çok ünlü isim ve şirketin ardından son olarak Kolombiyalı şarkıcı Shakira’nın da daha az vergi vermek amacıyla Malta’ya para yolladığı Paradise Papers’ta (Cennet Belgeleri) ortaya çıktı.

Barselona’da yaşayan, fakat vergisel nedenlerden dolayı ikametgahı Bahamalar’da görünen ünlü şarkıcının Malta’daki bir offshore şirketine telif hakları sebebiyle 2007 senesinden beri toplam 31,6 milyon Euro aktardığı öğrenildi.

Malta’da bulunan “Tournesol Limited şirketinin tek hissedarının Shakira olması dikkat çekti.

Shakira’nın avukatı Ezequiel Camerini, Le Monde’a yaptığı açıklamada “Shakira, uluslararası bir sanatçı.

Mesleki yaşamında farklı ikamet yerleri vardı ve ikamet ettiği bölgelerin yasalarına her daim saygı gösterdi. ifadelerini kullandı.

Camerini ayrıca İspanyol web sitesi El Confidential’a “Tournesol Limited Şirketi, bu şekilde faaliyet göstermek için tüm yasal şartları yerine getirmektedir. Bu şirketle ilgili tüm bilgiler kamuya açık ve şeffaftır. şeklinde konuştu.

“Paradise Papers (Cennet Belgeleri) adıyla kamuoyuna sızan yeni belgeler dünyanın en güçlü ve zengin isimlerinin vergi cennetlerindeki yatırımlarıyla ilgili gizli bilgileri ortaya çıkarmıştı.

Shakira ve Gerard Pique ayrılıyor mu?

Shakira ve Gerard Pique ayrılıyor mu?

Haftalardır ayrıldıkları haberleriyle gündemde olan dünyaca ünlü Shakira ve Gerard Pique, birlikte görüntülendi. Ancak ikilinin yakın çevresi ikilinin evleri ayırdığını iddia etti.

Dünyanın en ünlü çiftleri arasında yer alan Shakira ve Gerard Pique’nin şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrılacakları iddia edilmişti.

İspanyol basınına göre ayrılma kararını Shakira aldı. Pique ise Barcelona’da birlikte yaşadıkları evden ayrıldı.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından açıklama yapmayan çift, 30 yaşındaki Pique'nin otomobilinde seyir halindeyken objektiflere takıldı.

İkilinin tedirgin tavırları ve 40 yaşındaki Shakira'nın makyajsız hali dikkatlerden kaçmadı.

Milan ve Sasha adlarında iki oğlu bulunan ünlü çifttin yakın çevresine göre şidetli geçimsizlik yaşadıkları ve bu sebeple ayrılmayı düşündükleri iddialar arasında yer aldı.

Öte yandan Pique, Katalonya bağımsızlık referandumuna destek verdiği için İspanyolların hedefinde. Bir bölüm taraftar ise geçtiğimiz günlerde oynanan Arnavutluk-İspanya maçında "Pique'den ayrıl Shakira" pankartları açmıştı.

İkilinin aralarında 37 cm boy farkı bulunuyor. (Pique 1.94, Shakira 1.57)

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.