Futbolda bir ilk! Sevilla ile 'ömürlük' sözleşme imzaladı

La Liga kulübü Sevilla, geçtiğimiz günlerde kulüpten yeni sözleşme için teklif almadığını açıklayan 38 yaşındaki emektar futbolcusu Jesus Navas'ı onurlandırdı. İşte detaylar...

Futbolda bir ilk! Sevilla ile 'ömürlük' sözleşme imzaladı

La Liga kulübü Sevilla, emektar futbolcusu Jesus Navas ile. daha önce görülmemiş bir sözleşme imzaladı. İspanyol ekibi, geçtiğimiz günlerde kulüpten yeni sözleşme için 'bir kere bile' bir teklif almadığını açıklayan Jesus Navas'la ömür boyu sözleşme imzalandığını duyurdu.

Haberin Devamı

FUTBOLU BIRAKIYOR AMA...

38 yaşındaki sağ kanat oyuncusu, sezon sonunda kramponlarını asarak futbolu bırakıyor. Ancak Jesus Navas, yapılan sözleşme gereği kulüpte istediği pozisyonda görev alacak. Kulüpten yapılan açıklamada, "Jesus Navas, Sevilla ile olan sözleşmesini ömrünün sonuna kadar uzattı. Oyuncu, takımda 31 Aralık 2024 tarihine kadar futbolcu olarak devam etmesi ve daha sonra kulüp için kendi seçtiği pozisyonda çalışması konusunda başkanla anlaştı" ifadeleri yer aldı.

Futbolda bir ilk Sevilla ile ömürlük sözleşme imzaladı

'BİR AN BİLE TEREDDÜT ETMEDİM'

Kulüpten yapılan açıklamada Jesus Navas'ın sözlerine de yer verildi. Emektar futbolcu yaptığı açıklamada, "Sevilla FC Başkanı tarafından yapılan teklife olumlu yanıt vermekte bir an bile tereddüt etmedim. Evet, Sevilla'da emekli olmak istiyorum. Sevillam için oynamaya devam etmek istiyorum. Sevdiğim kulübe bağlı kalmaya devam etmeyi isteyerek bu teklifi kabul ediyorum" dedi.

Haberin Devamı

'BANA ÖDEME YAPILMAYACAK'

Jesus Navas, futbolu bırakma kararı ile ilgili ise şunları söyledi: "Dileğimi başkana da söyledi. Takıma yardımcı olmak için aralık ayına kadar oynamaya devam edeceğim. o zaman geldiğinde, her zaman giymeyi hayal ettiğim formayla, bir Sevillista olarak kramponlarımı asmaya karar vereceğim. Ayrıca önümüzdeki birkaç ay, profesyonel bir futbolcu olarak son aylarım olacak ve bu birkaç ay bana ödeme yapılmayacak. Başkanla mutabık kaldığımız maaş, bir vakfa bağışlanacak. Bu benim kararım ve bunu kulübe de bildirdim. Taraftarların tüm detayları bilmesini ve şeffaflığın bize yol göstermesini istiyorum."

684 MAÇA ÇIKTI

Sevilla'nın altyapısından yetişen Jesus Navas, takımın farklı yaş gruplarında oynadıktan sonra 2004 yılında A takıma yükseldi. 2013'te Manchester City'ye transfer olan İspanyol sağ kanat oyuncusu, 2017'de takıma geri döndü. Navas, kariyeri boyunca Sevilla formasıyla 684 maça çıktı. Tecrübeli futbolcu, söz konusu 684 karşılaşmada 45 gol atıp 154 asist yaptı

YORUM YAZ