Serkan Akcan'dan eleştiri geldi: "Risk hala çok yüksek!"

Corona virüs pandemisi nedeniyle liglere verilen ara 12 Haziran tarihinde TFF'den yapılan açıklamayla bitiyor. Süper Lig'in tekrar 12 Haziran tarihinde başlayacağına dair gazetemiz yazarı Serkan Akcan, FANATİK'e özel açıklamalarda bulundu. Akcan, "Ligin kalan 8 maçlık bölümü için takvim yaratmak için aceleye gerek yok. 12 Haziran’da ligin başlayıp başlamamasına virüs karar verecek. " ifadelerini kaydetti. İşte Akcan'In açıklamalarının tamamı!

10 Mayıs 2020, Pazar 13:31 Son Güncelleme:
- A +

TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig karşılaşmalarının oynanmaya başlayacağı tarihi 12 Haziran 2020 haftası olarak açıkladı.

Gazetemiz yazarı Serkan Akcan bu konuyla ilgili olarak, "Ligin kalan 8 maçlık bölümü için takvim yaratmak için aceleye gerek yok. 12 Haziran’da ligin başlayıp başlamamasına virüs karar verecek. Takımların büyük çoğunluğu idmanlarına başlamıştı. Virüsün en sevdiği şey insanların toplu halde yaşamaya devam etmesi. Bir oyuncuda virüs çıkarsa takvim bozulur, bozulmalı da zaten. Mesela Atiba’nın kronik astım hastası olduğu iddia ediliyor. Eğer öyleyse Atiba risk grubunda ve doğrudan hayat memat meselesi onun için. Oynatamazsın bu şartlarda.Durum çözümsüz değil. Bunlar bekleniyordu. UEFA’nın da elinde B’den E’ye kadar plan var. A Planı Temmuza kadar liglerin oynanması. Virüs hala çok aktif ve B Planı yani Temmuz-Ağustos planı devreye alınacaktır." sözlerini kaydetti.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...