MENÜ

Şenol Güneş'ten istifa sorusuna cevap: Turnuvaya getirdin diyordunuz...

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, İsviçre maçının ardından düzenlenen basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 'İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?' sorusuna cevap veren Güneş, ''Maçtan önce gelirken bizi dünya kupası finaline götürüyordunuz, şimdi nasıl gidersiniz diye düşünüyorsunuz. Takımın başarı başarısızlığında sorumluluğu üstüme almam gerekir. Bunun karşılığı istifa mıdır? İş yapmak mıdır? İşi bırakıp kaçmak mıdır? Yoksa çalışmak mıdır? Onu siz daha iyi takdir edersiniz.'' yorumunu yaptı.

20 Haziran 2021, Pazar 21:50 Son Güncelleme:
- A +
Şenol Güneş'ten istifa sorusuna cevap: Turnuvaya getirdin diyordunuz...

EURO 2020 A Grubu 3. maçında İsviçre’ye 3-1 mağlup olan Türkiye, turnuvaya grup sonuncusu olarak veda etti. Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Galler ve İsviçre mağlubiyetlerinden dolayı üzgün olduklarını vurguladı, ''Galler ve İsviçre’yi yenebileceğimizi düşünüyorduk. Bunları başaramadık. Bu konuda eleştirilerine katılıyorum. Zaten bunları doğru yapsaydık, bunları konuşmayacaktık. Sorumlusu benim, bunu söylerken eksikleri de doğruları da biliyorum, bunu da sizle paylaşıyorum. Herhangi bir şey yapılması için size değil de yönetime bir takım bilgiler verilir.'' değerlendirmesinde bulundu.

'Bunun karşılığı istifa mıdır? İş yapmak mıdır? İşi bırakıp kaçmak mıdır?'

Şenol Güneş, "İstifa edecek misiniz?" sorusuna, "Şu anda düşüncem istifa edip etmemek değil. İşimizi yaptık, buradan çıkmak düşüncem. Maçtan önce gelirken bizi dünya kupası finaline götürüyordunuz, şimdi nasıl gidersiniz diye düşünüyorsunuz. Zaten böyle yapıldığı için Türkiye’de sıkıntı var. Bunun hesabı yapılır, bu hesap size değil, yönetime verilir. Taraftar içinde bunu kullanarak, sizin bir planlama yapmanızı doğru bulmam. Fikir olarak sorulur, yetkili olduğum için sorumlu olduğumu söylüyorum. Herkes sorumlu, medya da sorumlu, yönetim de oyuncu da sorumlu. Takımın başarı başarısızlığında sorumluluğu üstüme almam gerekir. Bunun karşılığı istifa mıdır? İş yapmak mıdır? İşi bırakıp kaçmak mıdır? Yoksa çalışmak mıdır? Onu siz daha iyi takdir edersiniz." yorumunu yaptı.


YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...