MENÜ

Selahattin Baki: Hataları üzerimize alıyoruz

Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki gündeme dair çarpıcı ifadeler kullandı. Kulüp televizyonuna konuşan Baki, "Son 2 yıldır A takımla ilgili hatalar yapıldı. Bunları üzerimize alıyoruz. Hatalarımızdan ders çıkardık ve daha sakin bir şekilde ince eleyip sık dokuyarak kararlar alıyoruz" ifadelerini kullandı. Selahattin Baki ayrıca Tahir Karapınar'ın neden tercih edildiğini net ifadelerle açıkladı.

10 Haziran 2020, Çarşamba 16:37 Son Güncelleme:
- A +
Selahattin Baki: Hataları üzerimize alıyoruz

Kulüp televizyonunu FBTV'ye konuşan yönetici Selahattin Baki, "Son 2 yıldır A takımla ilgili hatalar yapıldı. Bunları üzerimize alıyoruz. Hatalarımızdan ders çıkardık ve daha sakin bir şekilde ince eleyip sık dokuyarak kararlar alıyoruz"

Baki, "Bu adımların neler olacağı sezon sonu açıklanacaktır. Bu konuda kesinlikle taraftarın içi rahat olmalı. Unutulmasın daha sezon bitmedi. Bazı eleştiriler sanki sezon bitmiş gibi yapılıyor." ifadelerini kullandı"Tahir Karapınar, Ege bölgesindeki futbolcu havuzuna hakim"

Baki, "Tahir hoca konusuna gelirsek, biz A Takım ile beraber altyapıyla ilgili bazı adımlar atmaya karar verdik. Ege bölgesindeki futbolcu havuzuna hakim olması, kendi profesyonel yaşantısı ve bize ulaşan referanslardan dolayı Tahir hoca ile altyapı için anlaştık. Kendisinin Pro lisansı var. Önümüzdeki sezondan itibaren A Takım ile altyapı arasında önemli bir görev üstlenecek. Arada bir köprü görevi görecek. Ciddi bir görevdir. Bu 8 haftalık süreç hem onun hem bizim avantajımıza. A Takımımıza da pro lisansı olduğu için yardımcı olacak. 8 haftanın sonunda altyapıdaki görevine devam edecek. Dereağzı’na gittikten sonrada Samandıra’daki köprü görevi bitmeyecek. O ilişki hep devam edecek. Kendisine resmi ağızdan bir kere daha ‘Fenerbahçemize hoş geldin’ diyorum" diye konuştu.

"Aurelio, formamızın ağırlığını bilen bir isim"

Selahattin Baki, "Camiamız teknik direktör beklentisinde. Çok iyi anlıyoruz. Sezon sonunda bu açıklamaları yapacağız. Bu kararımız hayırlı olsun. Hocanın önemi kadar, etrafını kimlerle donatacağımız da önemli. Bunun da dersine çalışıyoruz. Gece gündüz insanlarla görüşüyoruz. Referanslar topluyoruz. Aklımızdaki insanlarla birebir görüşmeler yapıyoruz. Örneğin Marco Aurelio. Aurelio neden önemli? Bu camianın formasının ağırlığını, Fenerbahçe tarihinin ne demek olduğunu bilen birisi. Yabancı olmasına rağmen Türk Milli Takımı'na kadar yükselmiş bir isimdir. Ciddi başarıları vardır. İspanyolca, Portekizce ve Türkçesi çok üst düzeyde. Dolayısıyla her yabancı futbolcuyla yakın ilişki kurabilecek, kim gelirse gelsin hocayla yakın ilişki kurabilecek, kariyerinden tecrübesinden ve lisanlarından dolayı bunları söylüyorum. Bunun haricinde Fenerbahçe kültürünün olmazsa olmazı olan, Brezilya ilişkilerinde de o kültürü ve ilişkiyi canlı tutmak adına da çok faydalı olacak. Hocanın etrafını doğru donatmak derken, bundan bahsediyorum. Bana göre bu taşlardan bir tanesi Aurelio idi ve ona da buradan bir kere daha 'Hoş geldin' diyorum" açıklamasında bulundu.

"Laboratuvarı Emre Belözoğlu tavsiye etti"

"FenerLAB olarak geçen laboratuvarı, kaptanımız Emre Belözoğlu tavsiye etti. Avrupa kariyerinde gördüğü bir olaydı. Kurulum yapıldı. Bazı teknolojik aletler alındı. Özellikle sakatlık önleyici programlar Samandıra'ya taşınıyor. Hangi futbolcunun ne kadar yorgun olduğu gibi testleri yapacağız""Konsantre bir şekilde cuma gününü ve kupa maçını bekliyoruz"

Cuma günü Süper Lig 'de Kayserispor ile ardından Trabzonspor ile karşılaşacakları Ziraat Türkiye Kupası yarı final rövanş maçına da değinen Selahattin Baki, "Gönül isterdi ki taraftarlarla beraber olalım ancak dünyadaki şartlardan dolayı şu maçı oynayabilmemiz büyük bir olay. Öncelikle çubuklu formamız Saraçoğlu çimlerine ayak basacak, şükür kavuşturana. Taraftarımız iyi günde kötü günde bize destek oldu. Çok teşekkür ediyoruz. Dualarını, pozitif enerjilerini esirgemeyeceklerini biliyoruz. Uzun bir süre ilk defa resmi maça çıkıyoruz. Çok önemli bir karşılaşma. Ardından çok önemli bir kupa maçımız var. Şu anda konsantre bir şekilde cuma gününü ve ardından oynayacağımız kupa maçını bekliyoruz. Bütün takımlara başarılar diliyorum. Korona virüs süreci halen devam ediyor. Böyle zamanlarda er meydanına çıkıp oynamak kolay değil. Herkese başarılar diliyorum ama tabii ki her zamanki gibi en üstün başarılar her zaman Fenerbahçe’nin olsun" diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...