MENÜ

Sason’da kır koşusu düzenlendi

Batman’ın Sason ilçesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından ortaokullar arası Atatürk Kır Koşusu düzenlendi.

28 Aralık 2017, Perşembe 14:15 Son Güncelleme:
- A +
Sason’da kır koşusu düzenlendi
Sason Kaymakamlığının destekleri ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Atatürk kır koşusuna 13 okuldan 142 öğrenci katıldı. Erkekler ve kızlar kategorileri olarak iki ayrı grup ve takım halinde yarışmaya katılan ortaokul öğrencilerinden, birinciliği hem kızlar, hem de erkeklerde Yücebağ İMKB ortaokulu takımları elde ederken, erkeklerde ikinci Umurlu Ortaokulu, kızlarda Karşıyaka Ortaokulu ikinci oldu. Erkeklerde üçüncü Sason YİBO, kızlarda da üçüncülüğü Çilekli ortaokulu elde etti.

Sason Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende kısa bir konuşma gerçekleştiren Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Eşref Çelik, “Atletizmi tabana yaymak, gençlerimize ve çocuklarımıza sevdirmek amacı ile düzenlediğimiz Atatürk Kır koşusuna katılan bütün öğrencilerimizi kutluyorum. Gençlerimiz bu tür yarışmalara teşvik etmekle kötü ortamlardan uzak kalmalarını sağlıyoruz. Bu yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz, daha sonra ilde düzenlenecek yarışmalarda ilçemizi temsil edecek” dedi.

Törende dereceye giren öğrencilere, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Çağlayan ve okul müdürleri tarafından çeşitli hediyeler verildi.

İHA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...