MENÜ

Saracoğlu'nda kırmızı gece!

Fanatik'in 2 gün önce duyurduğu gibi taraftarlar, 20 bin kırmızı kartla Fırat Aydınus'u protesto ederken, takıma 90 dakika büyük destek verecek.

07 Mart 2010, Pazar 04:30 Son Güncelleme:
- A +
Saracoğlu'nda kırmızı gece!

Fenerbahçe’ye gönül verenlerin, Büyükşehir Belediye maçının hakemi Fırat Aydınus’a tepkileri dinmiyor. Hafta başında bir açıklama yaparak, Aydınus düdüğünü asana kadar protestoda bulunacaklarını duyuran Sarı-Lacivertliler, bugünkü Antalyaspor maçında şimdiye kadar yapılmamış bir protestoya imza atacak. FANATİK’in 2 gün önce duyurduğu gibi, taraftarlar, hazırlanan 20 bin “kırmızı kart” ve buna yönelik sloganlarla tepkilerini ortaya koyacak. Kill For You (KFY), Fenerbahçeliler Derneği (FeDeR), 1907 ÜNİFEB, Vamos Bien, Genç Fenerbahçeliler (GFB), Cefakar Kanaryalar (Grup CK) ve Grup Lacivert tarafından yapılan ortak açıklamada, “Hazırlanan 20.000  “Kırmızı Kart” ve buna bağlı sloganlarla tribünlerde tepkimiz gösterilecektir.

‘Tek isteğimiz adil ortam’
Son zamanlarda kasıtlı olarak yaratılan karamsar tablonun aksine şampiyonluğa olan inancımız gereği, profesyonel futbol takımımıza olan desteğimiz devam edecektir. Bu eylemlerimizin amacı, kulübümüze imtiyaz tanınması değil, tamamen adil bir ortamın sağlanmasına yöneliktir. Fenerbahçe’mizin haklarının yenilmesine devam edildiği sürece, protesto ve eylemlerimiz artarak devam edecektir. Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Gazeteniz FANATİK, Fenerbahçe taraftarının eylem hazırlığında olduğunu, 5 Mart tarihinde “Kırmızı protesto” başlığı altında duyurmuştu. Haberde, ‘Fırat Aydınus’a düdük bıraktırana kadar tepkiye devam’ kararı alan Sarı-Lacivertli taraftarlar, ya kırmızı kart ya da düdük eylemi yapmaya hazırlanıyor” bilgisi yer almıştı. Fenerbahçe’ye gönül verenler, kırmızı kart eyleminde karar kıldı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...