Şampiyonların babası "Caş" hayatını kaybetti

Bir döneme damga vuran ve yavruları büyük şampiyonluklar kazanan arap atı "CAŞ" hayatını kaybetti. Şampiyon safkan Kafkaslı'nın babası olan CAŞ 24 yaşındaydı.

13 Mart 2017, Pazartesi 10:22 Son Güncelleme:
- A +
Şampiyonların babası 'Caş' hayatını kaybetti
Türk Arap yarışçılığının bir dönemine damga vurmayı başaran şampiyon safkan Caş (Albatur – Mahsuse 42), yaşlılığa bağlı bazı komplikasyonlar sebebiyle, 11 Mart Cumartesi günü 24 yaşında hayatını kaybetti.

1996 – 2000 yılları arasında, Gülerce Ekürisi forması altında birbirinden başarılı yarışlara imza atan Caş, 39 startında 16 birincilik elde etmiştir. Cumhuriyet Koşusu (G1), Haralar Koşusu (G1), Çanakkale Zaferi Koşusu (G1), 2 kez Niğbolu Koşusu (G1), Uls. Malazgirt Koşusu (G1) ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Koşusu (G1) başta olmak üzere, birçok sınıf koşu galibiyeti bulunan başarılı safkan, yarış yaşamı sonrası hara yaşantısında da verdiği üst düzey temsilciler ile dikkat çekmiştir.

En başarılı yavrusu "Kafkaslı"ydı
 
Caş’ın, başta Kafkaslı olmak üzere, Baba Mevlüt, Uçanbey, Almaata, Uçan, Bozyiğit, Hasanşah, Zigana, Siyahbulut, Halisbey, Fermande, Çalışkan ve Magma isimli başarılı temsilcileri bulunmaktaydı. Caş'ın en başarılı temsilcisi "KAFKASLI"ydı...

 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...