MENÜ

Samet Aybaba: Kötü savunma yaptık

Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Gençlerbirliği maçının ardından açıklamalarda bulundu. Aybaba, "İki kez öne geçtik ama çok kötü savunma yaptık. Ne kadar iyi oyun diye bahsediyorsak savunma da o kadar kötü" ifadelerini kullandı

28 Aralık 2020, Pazartesi 19:46 Son Güncelleme:
- A +
Samet Aybaba: Kötü savunma yaptık

Kayserispor Teknik Direktörü Samet Aybaba, kötü savunma yaptıklarını belirtirken, "İyi oyun, başlangıç iyi, iki kez öne geçtik. Ama çok kötü savunma yaptık. Ne kadar iyi oyun diye bahsediyorsak savunma da o kadar kötü. Kalemize gelen her top ya gol oldu ya da gol pozisyonu oldu. Biraz savunmayı doğru planlayabilseydik öne geçtiğimiz maçta belki daha da farkla kazanabilirdik. Üzerimizde de büyük bir şanssızlık var. Girdiğimiz pozisyonlarda olmuyor, bir türlü olmuyor. Ama takımın oyunu, isteği çok iyi. Bugün eğer savunma oyuncularımız eğer bire bir teması yapabilse, alan daraltsa, doğru pozisyon alsa bu maç böyle bitmezdi. Yapacağımız bir şey yok. Çalışacağız bunların hepsini düzeltmeye bakacağız" diye konuştu. 

"Hakemlerle ilgili konuşmuyoruz"

Hakemin maçı yönetimi hakkında Aybaba," Hakemlerle ilgili biliyorsunuz biz çok yorum yapmıyoruz. Hakem hocaları var, onlar konuşuyorlar. Biz içerideyiz, göremiyoruz pozisyonların çoğunu göremiyoruz. Bilgi geldikten sonra biz de yorum yapabiliyoruz. Şu anda öyle bir bilgi de gelmedi bize. Cüneyt Çakır da iyi bir hakemdir zaten" ifadelerini kullandı. 

DHA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...