MENÜ

'Sakın kendini riske atma'

Yaşadığı sakatlık nedeniyle iki hafta sahalardan uzak kalması beklenen Soner Aydoğdu'ya kulüp doktorlarından uyarı geldi: “Sakın Fenerbahçe derbisinde sahada olmak için kendini zorlama, ağrıların tam geçmeden sahaya çıkma”

10 Eylül 2012, Pazartesi 02:30 Son Güncelleme:
- A +
'Sakın kendini riske atma'

Bordo-Mavililer’de yeni sezonda yaşanan sakatlık sorunları moralleri bozmuştu. Olcan, Giray ve Volkan, Sivasspor maçına kadar tam anlamıyla hazır olacak. Ancak Soner Aydoğdu’nun sakatlığı devam ediyor. Yapılan açıklamada, genç futbolcunun sahalara dönmesinin iki haftayı bulacağı belirtilmişti. 21 yaşındaki futbolcunun en büyük hedefi, 5. haftada oynanacak olan Fenerbahçe mücadelesinde formasına kavuşmak. Kulüp doktorları ise bu konuda Soner’i açık bir şekilde uyardı. Genç oyuncuyla yapılan görüşmede, “Sakatlığını sakın küçümseme. Derbide ne kadar oynamak istediğini herkes biliyor. Ancak tam olarak iyileşmeden sahaya çıkarsan, sonra çok pişman olursun. İki haftalık iyileşme sürecin aylarca uzar. Ligin ilk devresini bile kapatabilirsin. Bu yüzden sakın ağrıların tam olarak geçmeden hocana ‘Ben hazır durumdayım’ deme” ifadeleriyle durumun ciddiyeti açık bir şekilde ortaya kondu.

‘Umarım iyileşirim’

Şenol Güneş de Soner’le yaptığı toplantıda benzer ifadeler kullanarak, öğrencisinden sabırlı olmasını istedi. 21 yaşındaki futbolcunun konuyla ilgili olarak yakın çevresine, “En büyük hayalim Fenerbahçe karşısında sahaya çıkmak. Ancak hem hocam hem de doktorlar ciddi uyarılarda bulundu. Umarım derbiye kadar tamamen iyileşirim” dediği öğrenildi.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...