Şair Gençer O'nun Ankara at yarış tahminleri

Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

08 Eylül 2018, Cumartesi 11:29 Son Güncelleme:
- A +
Şair Gençer O'nun Ankara at yarış tahminleri

8 Eylül Cumartesi Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.

Geçilmez Armada GOOD CURRY

1.Ayak: Altılı ganyan ilk ayak koşumuz tayların şartlı-1 mücadelesi olacak. Khal Drago anneden Hamarat ile kardeş olup 1000 metre işlerde 1.06 altında derece yapmamış. 2 nolu Kurt Dedem ise 43 atın çalıştığı gün 1.02.9 yaparken en hızlı 5’inci at olmuş. Unbridleds Song gibi büyük bir aygırın yetiştiği bu anne hattında hemen hatırlayacağınız Fulltime Tragedy ile anne kardeş olan Mia Bella’nın ilk koşacak yavrusu Kurt Dedem uyumlu pedigrisi ile dikkat çekiyor. İyi koşu atları çıkartan bir familyaya sahip olan Ohiogozaimas açık koşularda derece yapmış bir kısraktı. Bu yarışta Kurtiniadis’ten olan yavrusu Damon start alacak olup şanslılardan olacaktır. Impulsive gibi 1 milyon üstü kazanmış olan yavrusu ile Good Evening’in tayı Navagio idman dereceleri bakımından yetersiz gözükse de şans bulabilir. Koşu hayatında 561 bin lira kazanmış olan Alaz’ın başarılı kısrak Lady Willpower’ın kızı olması ile dişi üç tay arasında en iddialısı gibi gözüküyor.     

2.Ayak: 1500 metre kumda yapılacak olan koşumuz hand-16 olup ilk şansı Spartacus ardındaki ikinciliği sonrasında Doyoun Hearted’a vereceğim. Form durumu iyi olan isimlerden Forest Eagle ekürisi ile ikinci şansı alabilir. Insomnia, Talia Hanım ve Braccioferro hata kollayacak isimlerdir. Bomba isim Deucalion olur.  

3.Ayak: Katıldığı 20 koşuda 14 kez birincilik elde eden Good Curry bilinen seri stili ile her zaman ilk şansı alacak bir şampiyon haline geldi. Geilene kadar tek yazmaya devam ediyoruz.  

4.Ayak: Tayların yer alacağı Eskişehir Koşusu 1400 metrede yapılacak olup Padre Padrone son birinciliği ile net favori olarak koşacak. Thewayyouare yavrusu bu tay bir galibiyet daha almaya yakın isimdir. Ancak İstanbul’da Tay Deneme’yi pas geçtikten sonra bu yarışa 28 gün ara ile gelmesi ile bir ihtimal sürpriz çıkabilir. Angel Of Death, The Difference ve Yamanlarbeyi rakipleridir.

5.Ayak: Arap taylarının bu satış koşusunda sürpriz çıkabilir. El değiştiren birkaç tay da olabilir bu nedenle cazip isimlere ağırlık verebiliriz. Ateşhattı ilk atımdır. Daha sonra Kapıdağ, Çapkın Emir, Pala Salih, Canbanu, Efil Efil, Kara Tozan ve Kılavuz Ağası şans verdiğim diğer atlardır.      

6.Ayak: Günün kapanış koşusu 2000 metrede olup hand-16 olan yarışta Ethem Kaya adına 4 at start alacak. Palermo sık koşuyor gibi ama iyi sonuçlar almaya da devam ediyor. Eseralp ilk şansı verdiğim isimdir. Prenses Aslı, Buzul, Batınhan, Hüma Sultan ve mesafenin atı Özayberk önereceğim diğer atlardır. 

2,8,6,7 // 1,6,7,2,9,8 // 3 // 3,,1,5,7 // 5,2,1,3,6,7,9,8 // 10,2,3,12,6,5,7

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...