Şair Gençer O'nun İzmir at yarış tahminleri

İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.  

11 Mart 2018, Pazar 11:48
- A +
11 Mart Pazar İzmir at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.  
 
EGE DERBİSİ’nde CAN DADAŞ, REBEL YELL ve OĞLUM BERAT Çekişmesi
 
1.Ayak: 1900 metrelik bu yarışta ilk şansı Kızıl Güneş alacaktır. Dil Bağı ile koşmaya devam edip diğer takılarını çıkardığı yarışları çok iyi olan bu atın 7 yarışta 4 birincilik, 2 üçüncülük ve 1 dördüncülüğü oldu. Kızıl Güneş’in geçildiği koşularda Aza Lea, Chaste, Sanoş, Cassowary, Zuzunaz bu atın önünde yarışı tamamlayan isimlerdi. Bu atlardan Cassowary son yarışında ikinci kalmasına rağmen yine çok etkili koşmuştu. Aza Lea ve Zuzunaz’ın da bu koşuda olmasıyla Kızıl Güneş için yarış rahat olur demek zor.            
 
2.Ayak: 2000 metrede Hand-16 bir mücadeleyi takip edeceğiz. Daha üst gruplarda başarılı olmuş bir isim Dökerbey 85 handikabıyla üst limitten yarışa girmiş. Mesafeyi de iyi koşan bu atın şanslı olması beklenmelidir. Sivaslı Musa ise son iki yarışında geçilmiş olsa da bu formu ile bu kez kazanabilir. Kekeç Bey 1400 derken 1900’de kazandı sonra yine tabela dışı kaldı. Bu grupta da ters koşabilir. Kehkeşan, Catch Money ve değişen binicisi ile Kronos sürpriz şans verdiğim atlardır. Kırtoprak daha sonraki ihtimal.                           
 
3.Ayak: Son yarışında önde tempo koşusu yapan ve bu stilde başarılı olan Can Dadaş’ın rahat olması ve düzlükte yanına gelip sıkıştıran bir atın olmamasıyla bir birinciliğe daha attığını gördük. Bu nedenle Ege Derbisi’nde bir kez daha bu ata aynı stilde rahat bir yarış imkanı vermek istenmeyecektir. Ancak yarışta önde sert tempoda kaçan stile sahip Can Dadaş’tan daha sert bir isim gözükmüyor. Bu nedenle farklı bir koşu gidişatı olmaz ise Can Dadaş’ı düzlükte sıkıştıracak iki isim Rebel Yell ve Oğlum Berat bu atın rakipleridir. 
 
4.Ayak: Girdiği iki koşuyu da kazanan Star Force derece olarak ilk yarışına göre 3 saniyeden daha fazla gelişim göstermişti. 1200 metrelik bu mücadelede mesafe 200 metre kısalmış olması önlerde koşabilen bu tay için sorun olmayacaktır. Cuvee taylarının bu stilde iyi koşuyor olmasıyla risk alıp banko yazacağım.   
 
5.Ayak:  1600 metredeki bu yarışta son yarışında iyi gördüğümüz Nilda favori olacaktır. 1200’de nemli pistte Seldanınoğlu’nu 2 boy ile geçip 1.21.71 koşan Nilda burada da etkili olacaktır. Mesafenin uzamış olmasıyla birlikte 1200’de Adını Sen Koy, Arzak arkası üçüncü olan Marissa rakip olur.    
 
6.Ayak: Yarış hayatına geçtiğimiz yıl 9’uncu ayda başlayan ve 7 yarışa giren Gülşeker 5 birincilik 2 ikincilik yaptı. 1200-1600 metre arasındaki bu yarışlarda gösterdiği form ile günün bankosu yazabileceğimiz Gülşeker’e en ciddi rakip Madam Elli olarak gözükmektedir.
 
2             1             5             2             1             3
1             4             7                            3             8
3             8             3                                             
6             5                                                             
                2                                                             
                10                                                           
                6                                           
YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.