Şair Gençer O'nun Ankara at yarış tahminleri

Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.  

19 Haziran 2018, Salı 10:25 Son Güncelleme:
- A +
Şair Gençer O'nun Ankara at yarış tahminleri
19 Haziran Salı Ankara at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Şair Gençer O günün programını değerlendirdi.
 
Mesafeyi Çok İyi Koşan KRAL ARSLAN, Şampiyon adayı GÖKYÜZÜ Kazanmaya Yakın
 
1.Ayak: 1200 metre çimde tayların Maiden mücadelesi keyifli geçecektir. 7 ikili tayı kazanan Kaneko 2018 yılında liderliği aldı eline. Bu koşuda tam üç tayı var. Altınbaşak, Best Of Hazal ve Gizmo isimli bu taylarından Best Of Hazal 2 koşu gördü ve son çim üçüncülüğünde gücünü sınırlı olarak not aldım. Pek tabi bu tay da koşu kazanacaktır ama bugün şansını sürprize vereceğim. Altınbaşak ise 1000 metre işlerindeki yeterliliği ile favorimdir. Gizmo ise Savurlu ’nun anne kardeºi olup iyi koºacak isimlerden biri olur. Raisonable isimli kısrağın yavrusu ise Reactive olup güzel bir eºleºmesi var. Bu kısrak aygır Falco ’nun kuzeni olup kariyerine iyi baºlayabilir takip edelim. Sürprizi Zülkerin yapabilir.           
 
2.Ayak:  1400 metre kumda yapılacak olan koºuda Domates Güzeli favori olacaktır. 1200 sentetikte Maiden ’den çıkan bu tay Adana ’da 1200 metrede iki um yarış daha kazandı. Son olarak 1200 çimde kazanan Bilgin yavrusu kısrak kum pistte söz sahibidir. Çok iyi form tutan Zağnos, Dallıcalı, Euphrates üçlüsü bu atın rakipleridir.  
 
3.Ayak:  2000 metrede yapılacak olan hand-15 yarışta ilk şansı Kralarslan favorimdir. Son 5 yarışında 4 kez kazanan bu at birinciliklerini 2000, 1400, 2100, 2100 metrede elde etti. M.Akyavuz ile çok iyi uyum sağlayan bu atı bir kez daha aynı binicisi ile kazanmasını bekliyorum. 
 
4.Ayak: girdiği üç koşuya bakarsak bir Arap atı için oldukça kuvvetli sprinte sahip olan Gökyüzü geçildiğini görene kadar güvenilir bir at olmaya devam edecektir.  
 
5.Ayak: Bölünen Maiden grubun bu yarışında Turkish Ransom ilk atımdır. Reina de Diamantes ’in kazandığı 1100 koşuda ikinci kalan yarış hayatının ilk koşusundaysa 800 çimde 4 ’üncü olan bu tay daha hazır olduğu bu koşuda favorimdir. Rakibi ise You Never Know gibi güçlü bir rakibe ikinci kalıp bu kez Halis Karataş ile koşacak olan Peramus olur. Koşunun sürpriz isimleri Arbri, Çilen veya Can Oprah olabilir.  
 
6.Ayak: Günün kapanış koşusu 2000 metre kumda olup favorim Hakk Hanı olacak. İstanbul ’da bekleneni veremeyen bu tay formunu yükselmekte olup Ankara pistinde farklı koşacaktır. Colima, Kaiser Soze, Adanalı sevdam ve Coyote Fly diğer şans verdiğim isimler. Forest Eagle ’ın da form durumu iyiydi 31 gün oldu koşmayalı bu grupta onu da yazarsak dışarda iki tay kalacak.   
 
 2,8,5,3,9 // 3,7,6,9 // 1 // 2 // 9,7,1,3,2 // 2,7,1,5,6,3
 

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...