Rüştü Reçber futbol kariyerini anlattı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından düzenlenen 'İşte o an' projesi kapsamında Türk milli takımının eski kalecisi Rüştü Reçber öğrencilerle buluştu.

16 Kasım 2018, Cuma 17:46
- A +

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilerin spor tarihinin geçmiş ve hafızalara kazınmış olayların öykülerini bizzat kahramanlarının dilinden dinleme imkanı bulabilmeleri için gerçekleştirdiği 'İşte o an' projesi kapsamında Türk Milli Takımının eski kalecisi Rüştü Reçber Rüştü Reçber, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğrencileri ile buluştu.

Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen programa Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Programda eski kaleci Rüştü Reçber futbola başlama öyküsü ve futbol hayatı boyunca unutamadığı anları paylaştı.

Futbol kariyeri hakkında konuşan Reçber, "Bir insanın kariyeri başlangıç ve bitiriş olarak önemlidir. Ben şanslı insanlardan birisiyim. Başladığım nokta Antalyaspor, Fenerbahçe, Barcelona ve bırakırken de Beşiktaş. Profesyonel 22 yıllık futbol kariyerimde 19'u en üst seviye takımlarda geçti. Bu nedenle çok şanslıyım. Dünyanın ve Türkiye'nin en önemli takımlarında oynamışım. Böyle bir kariyere sahip olabilmek önemlidir. Ayrıca 16 yıl da Türk milli takımda oynayabilmek, kendimi seçilmiş insanlardan birisi olarak görüyorum." dedi. 

YORUM YAZ

Sıradaki haber yükleniyor...