Rod Ellingworth: Rohan Dennis'in Bahreyn Merida'da kalmasını isterdim

Uzun bir süredir Britanyalı ekip Team Ineos’un antrenörlüğünü yapmakta olan Rod Ellingworth, Bahreyn-Merida’nın yeni takım sorumlusu olmaya hazırlanıyor. Takımla çalışmaya başlamadan önce Rohan Dennis’in gidişiyle ilgili yorumda bulunan Ellingworth, Rohan Dennis’in takımda kalmasını istediğini belirtti.

08 Ekim 2019, Salı 07:19 Son Güncelleme:
- A +
Rod Ellingworth: Rohan Dennis'in Bahreyn Merida'da kalmasını isterdim

Yakın bir zamanda takımın yeni sorumlusu olarak ilan edilmesi beklenen Ellingworth ile birlikte takıma yeni dahil olan Mikel Landa ve Wout Poels gibi isimlerle Bahreyn-Merida ekibi, yeni sezonda pelotonun güçlü isimlerini bir araya getirmeye hazırlanıyor.

Ancak Rod Ellingworth, geçtiğimiz hafta dünya zamana karşı şampiyonasının ardından takımla sözleşmesinin sona erdiği duyurulan Avustralyalı bisikletçi Rohan Dennis’in, kesinlikle takımın bu ilerleyişinin bir parçası olması gerektiğini, bu kararla takımın büyük bir kayba uğradığını savunuyor.

The Telegraph’a konuşan Ellingworth, “Söyleyebileceğim tek şey, Rohan Dennis’in kalmasını istediğimdir. Dennis, kesinlikle bu takımla ilgili uzun vadeli planlarımın bir parçasıydı ve gidişi beni hayal kırıklığına uğrattı” dedi.

Takımın yeni isimleri Mikel Landa ve Wout Poels ile ilgili olarak da konuşan Ellingworth, Wour Poels’i etaplı yarışlara katılmak için bir seçenek olarak görürken Mikel Landa’yı “açıkça dünyanın en yetenekli tırmanışçılarından” biri olarak gördüğünün altını çizdi.

(Cyclist)

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...