Riekerink'i farklı kılan 6 madde!

Riekerink'i farklı kılan 6 madde!

06 Ekim 2016, Perşembe 08:00 Son Güncelleme: 06 Ekim 2016, Perşembe 08:28
- A +

Yemeği Florya'da, tatili Florya'da, her şeyi Cim-Bom'la... (Skorer)

İçimizden biri gibi hareket eden teknik direktör Riekerink, sarı-kırmızılı renklerle yatıyor, sarı-kırmızılı renklerle kalkıyor. Türkçe öğrenmeye de başlayan Hollandalı çalıştırıcı, daha önce görev yaptığı altyapıyı da hiç ihmal etmiyor.

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, futboldaki başarılı sürecinin yanında, sosyal yaşamında da herkese örnek olacak bir hayat ortaya koyuyor. Sarı-kırmızılı renklerle yatıp sarı-kırmızılı renklerle kalkan Cim-Bom’un teknik patronu, adeta içimizden biri gibi hareket ediyor.

Riekerink, profesyonel bir teknik adam gibi hareket etmek yerine her yönden kulübe aidiyet duygusunu gösteriyor.

Bu durum tesis çalışanlarını, futbolcuları ve yöneticileri etkiliyor. Florya’da tecrübeli teknik adamla yüzler gülmeye başlarken, büyük takdir topluyor.

İşte Riekerink’i farklı kılan noktalar:

1 TÜRKÇE DERSLERİ:Özel dersleri bazen Florya’da bazen evinde alıyor. Takımda yerli yabancı bütün futbolcularla iletişim kurmak için Türkçe öğrenmeye büyük önem veriyor.

2 ALTYAPI TUTKUSU:Galatasaray’a altyapı koordinatörü olarak gelen sonra A takımın başına geçen Riekerink asla gençleri ihmal etmiyor. Altyapı maçlarını takip ediyor, gençleri belirli periyotlarla A takım antrenmanına alıyor ve altyapı hocalarıyla sürekli toplantılar düzenliyor.

3 TARİH BİLİNCİ:Boş zamanlarında Galatasaray’ın tarihi hakkında makaleler okuyor. Hollandalı her yönüyle kulübü benimsemiş gözüküyor. Metin Oktay’ın anmasında mezarına gitmesi bile bunun bir işaretiydi.

4 SOSYAL HAYATI YOK:Riekerink için İstanbul’da hayat, evi ile tesislerden ibaret... Sabah tesislerde başlayan maraton, akşam bazen geç saatlere kadar sürüyor. Riekerink eve sadece dinlenmek ve uyumak için gidiyor.

5 YÖNETİMLE UYUM:Yönetime hiçbir konuda zorluk çıkarmıyor. Bu durum da kredisinin yüksek olmasına neden oluyor.

6 PERSONELE YAKIN:Tesisteki bütün çalışanlara selam veriyor. Onlarla iletişim kurmaya çalışıyor. Tesis çalışanları Riekerink’i çok seviyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.