Riekerink: 'Cesur yürek gibi hissediyorum'

Riekerink, Galatasaray günleriyle ilgili olarak Hollanda medyasına ilginç açıklamalar yaptı. “33 yıldır futbol dünyasının içindeyim ama Galatasaray’da teknik direktör olmak kariyerimde yaşadığım en iyi şey” diyen Riekerink, “Burada futbola olan tutku muhteşem. Taraftar grubumuz statta yarattığı havayla beni adeta Cesur Yürek atmosferine sokuyor. Galatasaray muazzam bir kulüp” diye konuştu.

14 Aralık 2016, Çarşamba 02:30 Son Güncelleme:
- A +
Riekerink: 'Cesur yürek gibi hissediyorum'
Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, ülkesinin medyasına Sarı-Kırmızılı kulüpteki kariyeriyle ilgili çok önemli açıklamalar yaptı. Öncelikle İstanbul’daki hain terör saldırısıyla ilgili konuşan Hollandalı çalıştırıcı, “Bu saldırılar gerçekten korkunç. Ancak korkunun bizi kontrol etmesine izin veremeyiz. Güvende olmadığımızı düşünmüyorum” dedi. 

‘Wesley yönetimle görüşmüş olabilir’

Sneijder’le ilişkisi hakkında da soruları yanıtlayan Riekerink, “Sneijder’i 10 yaşından beri tanıyorum. Ajax alt yapısından bu yana birbirimizle temas halindeyiz. Çin’deki görevim bitince kendisiyle İstanbul’da görüştüm. Wesley gerçek bir beyefendi. Yönetime benimle görüşmelerini de söylemiş olabilir” sözüyle, kendisini Wesley’in kulübe tavsiye ettiğini bir anlamda doğruladı. Sneijder ve De Jong’la antrenmanlar dışında da görüştüğünü kaydeden 53 yaşındaki çalıştırıcı, “Hepimiz aynı apartmanda yaşıyoruz. Arada sırada kahve içmeye çıkıyoruz. Ama zaten idmanlarda hep beraberiz. Bunun dışında akşamları çalışıyorum” dedi.

‘Daha önce görmediğim bir boyut’

Sarı-Kırmızılı takımın başındaki görevini de değerlendiren Riekerink, “33 yıldır futbol dünyasının içindeyim ama Galatasaray’da teknik direktör olmak kariyerimde yaşadığım en iyi şey. Burada insanlar çok sıcak. Futbola, takımlarına olan tutku muhteşem. Çekirdek taraftar grubumuz statta yarattığı havayla beni adeta Cesur Yürek atmosferine sokuyor. Galatasaray muazzam bir kulüp. Birçok insanın takip ettiği çok büyük bir kulüp. Benzerini daha önce görmediğim bir boyut” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...