MENÜ

Real Madrid'in yeni hocası Benitez

Real Madrid teknik direktörünün Rafael Benitez olacağı artık iyice su yüzüne çıktı. Başkan Yardımcısı Eduardo Fernandez de Blas'ın bir grup üye ile yaptığı konuşmada Benitez'i açıkladığı bildirildi.

31 Mayıs 2015, Pazar 16:25 Son Güncelleme:
- A +
Real Madrid'in yeni hocası Benitez
Carlo Ancelotti ile yolları ayıran Real Madrid'in yeni teknik direktörünün Rafael Benitez olması kesin gibi. Son olarak başkan yardımcısı Eduardo Fernandez de Blas, bir grup kulüp üyesiyle yaptığı konuşmada "Ancelotti, büyük saygı duyduğum kesinlikle bir fenomen ve Real Madrid'deki herkes böyle düşünüyordur. Ancak üç gün öncesine kadar dünyanın en iyi teknik direktörüylü. İki yıl önce ise Jose Mourinho'ydu, önümüzdeki haftadan itibaren de Rafa Benitez olacak" diyerek İspanyol teknik adamın göreve geleceğini doğruladı.

Dünyanın en iyi oyuncularının 30 Temmuz'dan itibaren sıradışı bir teknik adamla çalışacağı için heyecanlı olduğunu vurgulayan De Blas, "Carlo, buraya gelmesinin ardından adına daha fazla şey kattı; ancak kulüp için en iyisini olduğunu düşündüğümüz bazı kararlar almak zorundayız. Kararlarımızla yaşar, onlarla ölürüz" ifadelerini kullandı.

Real Madrid'in başına gelmesi kesin gibi görünen Rafael Benitez, daha önce Valencia, Liverpool, Inter ve Chelsea'yi çalıştırmış, bu son iki yılda da İtalya'nın Nahpoli takımının teknik patronluğunu yapmıştı. Benitez, Perşembe günü ise İtalyan ekibiyle yolları ayırmıştı.

Kaynak: Ntvspor

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...