Real Madrid kalecisi Thibaut Courtois'tan flaş Galatasaray itirafı! Sakatlıklarla boğuşan tecrübeli kaleci...

Uzun bir süredir sakatlıklarla boğuşan Belçika Milli Takımı ve Real Madrid'in 32 yaşındaki tecrübeli kalecisi Thibaut Courtois'nın, İspanya'da katıldığı bir söyleşi de yaptığı Galatasaray itirafı sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü.

Real Madrid kalecisi Thibaut Courtois'tan flaş Galatasaray itirafı! Sakatlıklarla boğuşan tecrübeli kaleci...

2023 Ağustos ayında sol dizindeki çapraz bağlardaki sakatlıktan ameliyat olan ve yaklaşık 7 ay sahalardan uzak kalan Thibaut Courtois, geçtiğimiz Mart ayında da bir kez daha sakatlanmış, Real Madrid yaptığı açıklamada oyuncunun antrenmanda sakatlandığını ve sağ diz iç menisküs bağlarında yırtık tespit edildiğini duyurmuştu.

Haberin Devamı

EURO 2024'TE FORMA GİYEMEYECEK
Sezonun büyük bölümünü sakatlığı nedeniyle kaçıran Belçikalı kaleci Cadiz karşılaşmasında sahalara geri dönse de, Belçika Milli Takım Teknik Direktörü Domenico Tedesco, sakatlığı nedeniyle uzun süre forma giymeyen Courtois'yı kadroya almayacağını ve fiziksel olarak formda olan oyuncuları seçeceklerini söylemişti.

Real Madrid kalecisi Thibaut Courtoistan flaş Galatasaray itirafı Sakatlıklarla boğuşan tecrübeli kaleci...

"İÇERİ GİRİNCE BÜYÜKLÜĞÜ GÖRÜYORSUNUZ"

Mundo Deportivo'nun haberine göre; bir söyleşiye katılan Courtois sakatlığına ve kariyerine dair çarpıcı itiraflarda bulundu. Ağustos ayında yaşadığı sakatlık sonrası ağladığını ve zor günler geçirdiğini söyleyen tecrübeli kaleci, Real Madrid'in sportif başarılarına da değindi.

"Dışarıdan bakıldığında büyüklüğü görüyorsunuz ama içeriye grene kadar Real Madrid'in dünya futbolu üzerindeki etkisini fark etmiyorsunuz. Her yıl Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak için mücadele ediyorlar, kulüp dünyanın en iyisi ve gerçekten de İçeride olduğunuzda her şeyi görürsünüz, dünyanın içinde hareket ettiğinizde etkisini anlarsınız." diyen Belçikalı file bekçisi Real Madrid kariyerindeki 2 kırılma noktasını açıkladı ve Galatasaray ile ilgili sözleri çok konuşuldu.

Haberin Devamı

Real Madrid kalecisi Thibaut Courtoistan flaş Galatasaray itirafı Sakatlıklarla boğuşan tecrübeli kaleci...

FLAŞ GALATASARAY İTİRAFI
"Biri Galatasaray maçı. Yaklaşık 3 kurtarış yaptım ve güven kazandım. O günden bu yana her şey yolunda gitti. İkinci an ise Liverpool'a karşı Şampiyonlar Ligi finalini kazanmaktı. O kadar çok kurtarışla o finali kazanmak ve seçilmekti. Maçın adamı futbol açısından hayatımın en güzel anlarından biri."

YORUM YAZ