Raikkonen umutlu

Kimi Raikkonen, Ferrari ile geçirdikleri sekiz günün ardından takımın ne kadar rekabetçi olduğundan hala emin olmadığını açıkladı.

26 Şubat 2014, Çarşamba 11:35
- A +
Raikkonen umutlu

Geçen hafta Bahreyn'de ortalamada en hızlı 7. tur zamanını elde eden Fin pilot, aracı ilk iki gün kullanan takım arkadaşı Fernando Alonso'nun bir sıra gerisinde yer aldı.

Raikkonen ilk gününde yaşadığı telemetri sorunu ve son gün yaptığı kazanın, ayrıca bu sebeplerle yarış simülasyonu gerçekleştirememelerinin takımı olumsuz etkileyeceğini ise daha önce de düşünmediğini ifade etmişti.

"Şu an elde ettiğimiz tur zamanlarından çok memnun değiliz fakat gerçekte ne kadar rekabetçi olduğumuzu ancak ilk yarışta göreceğiz."

"Dayanıklılık noktasında iyiyiz fakat hız noktasında nerede olduğumuzu bilemiyorum."

"Gerçekten pek fena olduğumuzu düşünmüyorum. Hala yapılacak çok şey var. Kendi durumumuzu biliyorum fakat diğerleri hakkında hiçbir fikrim yok."

"İşimizi yapmayı sürdüreceğiz ve umuyorum ki olmak istediğimiz noktaya yakın bir yerlerde oluruz."

Ferrari'nin motor üzerinde hala çalışması gerektiğini ifade eden Raikkonen, F14 T'nin de çok fazla gelişime ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekledi.

"Hiç fena değil. Güç noktasında neler yapabildiğimizi haftaya göreceğiz. Ancak büyük bir sorun yaşamamamız iyimser bir durum."

"Hala geliştirmek isteidğimiz ufak tefek şeyler var. Ufak değişikliklerle arabanın bunlara reaksiyonunu anlamaya çalışıyoruz. Bu sezon her şey kesinlikle farklı ve biz de anlamaya çalışıyoruz."

"Gelecek hafta her şey bir arada nasıl performans gösteriyor bunu göreceğiz."

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.