MENÜ

PSG 4 adet şahini işe aldı!

Yeşil sahalarda görülmemiş olay... Fransız devi PSG, Parc des Princes'in çimlerini güvercinlerden korumak için bir şahin şirketiyle anlaştı ve 4 şahini işe alarak ilginç bir olaya imza attı. Şu anda Başkent temsilcisinin saha zemini PSG bahçıvanları ve şahinler tarafından korunuyor!

03 Temmuz 2022, Pazar 18:14 Son Güncelleme:
- A +
PSG 4 adet şahini işe aldı!

Dünyanın en güzel stadyumlarından biri Parc des Princes'e ve onun şahane zeminine sahip olan PSG'den ilginç hamle... Yaklaşık 49 bin kişi kapasiteli statın zemini PSG bahçıvanları ve şahinler tarafından korunmaya başlandı!

Gündelik zamanda güvercinlerin çimlere zarar verdiğini tespit eden yetkililer bu durumu yönetime bildirince Fransız temsilcisi de harekete geçti. Şahin firmasıyla anlaşan Başkent ekibi, 4 şahini işe alarak, futbol dünyasında daha önce eşine rastlanmamış bir olaya imza attı.

Çimlerin bahçıvanlar ve şahinlerle korunmasını PSG başbahçıvanı Jonathan Calderwood değerlendirdi. Calderwood, "Mükemmel bir çime sahip olmak 12 hafta alır. Bu yıl konserlerle birlikte, yeniden başlamadan önce altı-yedi haftamız var. İşte şahinler burada devreye giriyor" ifadelerini kullandı. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...