Popovich, LeBron James’e destek çıktı

Koç Gregg Popovich, LeBron James’in “çenesini kapatıp top sürmesini” söyleyen gazeteciye verdiği cevabın ardından süperstara destek çıktı.

26 Şubat 2018, Pazartesi 14:53 Son Güncelleme: 26 Şubat 2018, Pazartesi 14:59
- A +

San Antonio Spurs baş antrenörü Gregg Popovich, Cleveland Cavaliers yıldızı LeBron James’e çocuklara ilham verdiği ve kendisine “çenesini kapatıp top sürmesini söyleyen FOX News‘den Lauren Ingraham’a cevap verdiği için destek çıktı. (EuroHoops)

ESPN‘e konuşan Popovich’in ifadeleri şöyle:

“Hiç kimsenin ne konuşacağına karar verip seçmek benim işim değil. Birisine konuşup konuşmamasını söylemek bana göre büyük bir kibir göstergesi. Saçmalık.

“LeBron kamuoyuna önüne çıktığından bu yana hiç yanlış bir hareket yapmadı. Milyonlarca çocuk için muhteşem bir örnek oldu. LeBron’un varlığı onların sesi olmuş durumda. Onlara her konuda konuşabileceklerini gösteriyor.

“LeBron James, Black Panther filmi gibi. Bu kadar çok çocuğun böyle bir süperkahramanının olması çok güzel bir şey. LeBron’la ilgili birinin böyle bir şey söylemesi LeBron’dan çok o kişiyle ilgili bir şeyleri gösteriyor.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.