Popovich: Güzel zaman geçirdik

NBA Global Games 2014 kapsamında yapılan maçta Fenerbahçe Ülker'i 96-90 yenen San Antonio Spurs'te başantrenör Gregg Popovich ve NBA yıldızı Tony Parker basın toplantısında soruları yanıtladı.

11 Ekim 2014, Cumartesi 23:25 Son Güncelleme:
- A +
Popovich: Güzel zaman geçirdik

San Antonio Spurs Başantrenörü Popovich, Alba Berlin'e son saniye basketiyle 94-93 yenildiklerini hatırlatarak, "Buradaki maçımızı bir önceki maçtan daha iyi oynadık. Genç oyuncularımıza fırsat verme şansımız oldu. Böyle bir ortamda maç yapmanın ne demek olduğunu öğrenmeleri açısından iyi bir deneyim, iyi bir ders oldu" diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic ile de tekrar görüşmüş olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Popovich, İstanbul'a daha önce de çok kez geldiğini ancak her seferinde kültürel anlamda yeni şeyler keşfettiğini belirterek, "Burada geçirdiğimiz zamandan çok memnun kaldık" dedi.

"Şampiyon olur muyuz, olmaz mıyız sezon sonuna kalmış bir şey"

NBA'de yeni sezonda zorlu bir mücadelenin kendilerini beklediğini anlatan Popovich, "Yeni sezonda takımı için motivasyon aracının ne olacak" sorusununa Popovich "Oyuncularım yetişkin adamlar. Uzun süredir benimle beraber çalışıyorlar. Onları kandırmak için herhangi bir numara yapmıyorum, onlara karşı sadece dürüst olmaya çalışıyorum. Oldukça zorlu bir lig bizi bekliyor. Batı'da karşımıza çıkacak güçlü rakipler var. Doğu'dan hiç bahsetmiyorum zaten. İşe baştan başlayacağız, adım adım ilerleyeceğiz. Sezon başlamadan oyuncularımı fazla zorladım. Benden zaman zaman nefret ettikleri oldu. Sağlıklı bir şekilde sezona başlayıp devam edeceğiz. Şampiyon olur muyuz, olmaz mıyız sezon sonuna kalmış bir şey" şeklinde cevap verdi.

Çekirdek kadrosunun hiç değişmediği ifade edilerek, istikrarın kendisi için ne kadar önemli olduğu sorulan Popovich, "Başarımız bunda yatıyor. Böylece sinerji yakalıyoruz. Takım olarak, kulüp yönetimiyle takım yönetimi arasında çok güzel bir ilişki var. Burada bir sinerji yakalanıyor. Sürtüşmelerin ve çatışmaların olduğu çok durumlar var ama bizde böyle bir şey yaşanmıyor. Busürdürülebilirlik takım içinde bir kurumsal yapınızın olmasına yol açıyor" ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...