Pokemon Let’s Go bilgisayarda çalıştırıldı!

8 gün önce piyasaya sürülmüş olan Pokemon Let’s Go Pikachu! ve Let’s Go Eevee!, çıktıktan hemen sonra bilgisayarda oynanabilir şekilde açıldı. Bir konsolun en büyük kozlarından biri olan exclusive oyun kavramı, üçüncü parti yazılımlar yüzünden Nintendo için, yeni bir konsol çıkarana kadar sona eriyor diyebiliriz.

24 Kasım 2018, Cumartesi 11:49 Son Güncelleme:
- A +
Pokemon Let’s Go bilgisayarda çalıştırıldı!

Switch emülatörü Yuzu, inanılmaz bir hızla gelişmeye devam ediyor. Ocak ayından beri geliştirilmekte olan Yuzu adlı Nintendo Switch emülatörü, o kadar hızlı şekilde geliştirildi ki, Nintendo için exclusive oyun kavramını yok etti. Pokemon Let’s Go çıktıktan hemen sonra, emülatörle oynanabilir şekilde açılabilmesi, bunun en somut örneği.

Yuzu adlı Nintendo Switch emülatörü ile açılması başarılan oyun, neredeyse tamamen oynanabilir bir durumda. Çıkar çıkmaz çalıştırılabilen oyunun, Yuzu geliştiricilerinin bir sonraki güncellemesiyle çok daha oynanabilir şekilde çalışacağı da aşikar.

Nintendo cihazlarının hem coldboot exploiti bulunarak kırulması, hem de emülatörün yeni çıkan oyunları direkt olarak açabilecek seviyelere gelmiş olması, Nintendo’yu yeni bir konsol üretmeye zorlayacak gibi görünüyor. Fakat, Nintendo Switch’in çok yeni bir konsol olması ve bu kadar kısa sürede bir başka Nintendo konsolunun çıkarılması ise, Switch sahiplerini kızdırabilir. Bakalım Nintendo, bu çıkmazdan nasıl kurtulacak. (Shiftdelete)

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...