"Phillip Cocu Fenerbahçe'den ayrılmıyor çünkü..."

Daha önce Phillip Cocu'nun Fenerbahçe'den ayrılmak istediğini söyleyen ve Sarı Lacivertli yönetimin tepkisine neden olan Hollandalı gazeteci Johan Derksen, ülkesinde yayınlanan bir televizyon programında yine çok konuşulacak iddialarda bulundu.

03 Ekim 2018, Çarşamba 16:21 Son Güncelleme: 03 Ekim 2018, Çarşamba 16:33
- A +

Hollandalı gazeteci Johan Derksen, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu'nun takımdan ayrılacağını öne sürmüştü.


Cocu'nun Sarı Lacivertliler'de mutlu olmadığını söyleyen Derksen'in bu açıklamaları Sarı Lacivertli camianın büyük tepkisine neden olmuştu.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada söz konusu haber yalanlanırken Derksen hakkında da ağır ifadeler kullanılmıştı.

Sarı Lacivertliler'in açıklamasında Hollandalı gazeteciden "Kendi ülkesinde itibarı ve inanılırlığı son derece tartışmalı bir kaynak" olarak bahsedilmişti.

Derksen ise bu sözlerle ilgili olarak "Bugüne kadar kaynaklarım hiç beni yanıltmadı." diyerek kendisini savunmuştu.


69 yaşındaki eski futbolcudan Phillip Cocu ve Fenerbahçe'yle ilgili yine çok konuşulacak iddialar geldi.

Ülkesinde yayınlanan Veronica Inside programında konuşan Derksen, Sarı Lacivertliler'deki mevcut durumla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:


"Phillip Cocu ve ekibi, yarındansa bugün ayrılmak istiyor. Takımda onları sabote sabote eden 6 futbolcu var."

"Bu futbolcular çok iyi maaş alıyorlar ve sahada numara yapıyorlar. Ancak onları izlemeye gelenleri ateşe atmak çok zor."


"Cocu'nun Fenerbahçe'yle çok iyi bir mukavelesi var. Bu yüzden de istifa etmek istemiyor."

"İstifadan çok kovulmayı ve bu şekilde paralarını almayı hedefliyorlar."

"Başkan Ali Koç ise Cocu'nun kendisinin görevi bırakmasını istiyor. Bu nedenle ortada ciddi bir kriz var."

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.