MENÜ

Pereira ve yönetim arasından su sızmıyor

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira'nın devre arası transferindeki tutumu sarı-lacivertli yönetimi mutlu etti.

09 Ocak 2016, Cumartesi 09:32 Son Güncelleme:
- A +
Pereira ve yönetim arasından su sızmıyor
Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Portekizli teknik adam, eksik bölgeleri sarı-lacivertlilere iletti ve bekleyişe geçti. Fenerbahçe Teknik Direktörü’nün kapris yapmadan bekleyişte olması ve kulübe baskıda bulunmaması yönetim içinde takdir topladı.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, devre arası transfer dönemindeki tutumuyla sarı-lacivertli yönetimin takdirini kazandı.

Portekizli çalıştırıcı, Sow’un ayrılığı sonrası özellikle bu bölge için yönetimden talepte bulunmasına rağmen hiçbir şekilde ısrarcı olmadı. Geçmişteki bazı teknik adamlar gibi kapris yapmayan ve transferde sadece kendini değil kulübü de düşünen Pereira’nın bu tavrı yönetimi mutlu etti.

Sportif Direktör Terraneo’nun sezon içinde ikinci planda kalmasından sonra başkan ve yönetimle daha sıkı diyalog kuran ve doğrudan iletişimde olan Pereira, sadece kendi bildiği yolda ilerlemiyor.

Ekip çalışması

Başkan Aziz Yıldırım’ın devre arası transferlerin çok yararlı olmayacağı düşüncesine de saygı gösteren Portekizli, ayrıca scout ekibinin de önerdiği isimleri değerlendiriyor. Transfer konusunda kendi görüşünü de net şekilde dile getiren sarı-lacivertlilerin teknik patronu son kararı başkana bırakıyor.

Pereira sezon başından bu yana aslında yönetimle uyumlu çalıştı. Sezon başı yönetimin önerisi ile gündeme gelen Ozan transferine onay veren teknik adam, bu oyuncunun transferi öncesi, “Siz Türk futbolcuları benden daha iyi biliyorsunuz” dedikten sonra Ozan’ın maçlarını izleyip yönetimin bu transfer isteğine de olumlu bakmıştı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...