Nasır el-Halifi'den PSG'nin satışına açık kapı

Paris Saint-Germain (PSG) Başkanı Nasır el-Halifi, kulübün küçük hisselerinin satışına açık kapı bıraktı. Katarlı iş insanı, kulübün satılmayacağını sadece hisselerin küçük bir bölümünün satılabileceğini açıkladı.

Nasır el-Halifi'den PSG'nin satışına açık kapı

Nasır el-Halifi, TalkSport'a verdiği röportajda Fransız devinin hisselerinin küçük bir bölümünün satılabileceğini açıkladı. İlk olarak Fransa'nın önde gelen gazetesi L'Equipe, Amerikalı bir yatırımcının kulübün yüzde 15'lik bir hissesini satın almak için hazırlık yaptığını sayfalarına taşıdı.

Haberin Devamı

Konuyla ilgili olarak kulüp başkanı Nasır el-Halifi, açıklamada bulundu.

İnsanların sürekli PSG hakkında konuştuğunu söyleyen El-Halifi, "Sadece para ödeyeceğimiz düşünülüyor. Bu doğru değil. Bu kulübe 70 milyon Euro koyduk ve bugün kulübün değeri 4 milyar Euro'dan fazla. Söylediğim gibi, farklı bir geri ödeme teklifine sahibiz. İyi bir iş ve harika bir anlaşma. 4 milyar Euro'dan fazla bir satın alma mı? Kesinlikle 4 milyar Euro'dan fazla. Ancak kulübü satmayacağız. Kulübün küçük bir bölümünün satılması neden olmasın? Farklı teklifleri düşünüyoruz. Ancak söylediğim gibi PSG'yi satmayacağız, sadece teklifleri düşünüyoruz" diye konuştu.

(NTV Spor)

YORUM YAZ