MENÜ

"Oyunun kontrolü bizdeydi"

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Gaziantepspor karşısında oyunun kontrolünün tamamen kendilerinde olduğunu söyledi.

01 Mayıs 2011, Pazar 23:25 Son Güncelleme:
- A +
'Oyunun kontrolü bizdeydi'

Güneş, 3-0’lık galibiyetleriyle sona eren maçın ardından yaptığı değerlendirmede, iyi bir rakip ile oynayacaklarını bildiklerini belirterek, "Ama bizim de kazanmamız gerekiyordu. Bu anlayışla kazanma duygusuyla oynadık. Oyunun başından itibaren bu oyun anlayışımızı devam ettirdik" dedi.

Özellikle rakip ile 11’e 11 durumdayken daha iyi oynadıklarını kaydeden Güneş, şöyle devam etti:

"Rakibi sahasına hapsettik. Sağlı sollu ataklarımız vardı. Rakibi çıkarmamaya çalıştık. Golü bulduktan sonra yine pozisyonlar bulduk. İkinci yarıda oyunu ağırlaştırmak, tempoyu düşürmek için yapacağımız pasları iyi kullanamadık. Rakibe top kayıpları yaparak oyundan ikinci yarı koptuk. Rakip hiç gelmemesi gerekirken üzerimize geldi. Rakip 11 kişiyken üzerimize bu kadar gelememişti. Bu da bizim takımın bu tip oyun anlayışının, oyun yapısı olmadığını bize gösteriyor. Ama oyunun tamamına bakılırsa oyunun kontrolü bizdeydi."

Maçın ilk bölümdeki oyunun kendisini memnun ettiğini kaydeden Güneş, "Rakibe basan, birlikte oynayan, oyun disiplinine bağlı olan bir takım olarak iyiydik. Kazanma adına da her şeyi gösteren takımdık. Bu da skora yansıdı ama 10 kişi kalan rakibin oyundan düşmesi oyunu etkiledi. Gaziantepspor bu sene lige bir renk getirdi. Seneye daha iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Güneş, penaltı pozisyonuna ilişkin ise "Pozisyonda bir hareket olduğunu gördüm. Ama pozisyonun nerede olduğunu görmedim. Ne söylersem şu anda doğru değil. Görüntüyü görmek lazım. Net görsem söylerdim. Hem rakibin kazandığı frikik ve bize yapılanda bir hareket vardı. Çizginin içinde mi dışında mı pozisyon bilmiyorum" dedi.

Şampiyonluk yarışıyla ilgili konuşmak istemediğini kaydeden Güneş, "Biz kendi işimize bakıyoruz. Haftaya Bucaspor maçına çıkıp kazanmak istiyoruz. Bütün maçları kazanırsak 82 puan yaparız. Fenerbahçe’nin kayıp edip etmeyeceğini bilmiyorum. Bugün yenmişler onları da tebrik ediyorum. Yarış devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Türk futbolu ile ilgili değerlendirme yapmak istemediğini söyleyen Güneş, "Daha değerlendirmiyorum, kendi takımımı değerlendiriyorum. Daha önce bu konuda çok konuştum. Şu anda Türk futbolu ile ilgili bir şey söylemek doğru değil. Bizden daha iyi olan arkadaşlar var, onları dinlemeye hazırız" diye konuştu.

AA

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...