MENÜ

"Oyuncularımızı görme fırsatı bulduk"

Honduras Milli Takımı'nı 2-0 yenen (A) Milli Futbol Takımı'nın sorumlu yardımcısı Oğuz Çetin, bu akşamki mücadeleyle hem genç oyuncuların, hem de daha önce kadroda bulunan oyuncuların durumlarını görme fırsatı bulduklarını söyledi.

03 Mart 2010, Çarşamba 23:08 Son Güncelleme:
- A +
'Oyuncularımızı görme fırsatı bulduk'

Çetin, maç sonrası düzenlediği basın toplantısında, süreci en iyi şekilde yönetmeyi ve geçmeyi arzuladıklarını belirterek, "Yoğun lig maratonunda oynanan bu özel maçta, oyuncularımız özveriyle kampa katıldı. Disiplin içinde hareket edip, maçı en iyi şekilde tamamladılar. Kendilerine teşekkür ediyorum" dedi.

İlerleyen süreçte bu birlikteliğin daha arzu edilen futbolu ve mücadeleyi beraberinde getireceğini kaydeden Oğuz Çetin, şöyle konuştu:
"Honduras maçı için bir araya getirdiğimiz oyuncuların içinde gençler de vardı. Onları görme fırsatı bulduk. Bünyemizde bulunan oyuncuları da bugün itibariyle tekrar bir araya getirdik. Hem genç oyuncuların, hem de bünyemizde bulunan oyuncuların durumunu görme fırsatı bulduk. Performanslarını görme açısında önemliydi. Amacına ulaştı. Neticeyi de almak keyifli oldu. Düşündüklerimiz yerine geldi. Eksiklerimizi gördük. Memnun oldum."

Honduras milli takımının oyunu gördükten sonra Dünya Kupası’na katılmama konusunda bir üzüntünün olup olmadığı yönündeki soruya Çetin, "Dünya Kupası’na gidememek üzüntü verici. Honduras’ı görmek veya görmemekle alakalı bir durum değil. Honduras bugünkü performansıyla değerlendirilecek ve küçümsenecek bir durumda değil. Yanlış olur. Önemli grup maçlarından çıkmış kaliteli bir ekip. Oyun karakterleri takım savunmasını en iyi şekilde yapıp hücuma gitmek. Bugün de 8-9 kişiyle kapanıp etkili oyuncularıyla hücuma çıkmaya çalıştılar. Bugünkü Honduras’ı küçümsemeyelim" yanıtını verdi.

Uzun bir aradan sonra milli takım kadrosunda tekrar yer alan ve bugün bir gol atan Emre Güngör ile ilgili soruyu ise Çetin, "Emre Güngör’ün uzak kalması bizim açımızdan üzüntü vericiydi. İyileşti ve dahil oldu. Gereğini yaptı" diye yanıtladı.

Honduras karşısında bir gol atan Emre Güngör de "Uzun zaman milli takımdan uzak kaldım. Ciddi sakatlığım yoktu, ama üst üste gelmesi, ayrılığımın uzun sürmesine neden oldu. Her şeyi atlattık. Milli takım forması altında ilk golümü attım. Bundan dolayı mutluyum" diye konuştu.

RUEDA: "KONTROL TÜRKLERDEYDİ"
Honduras Milli Takımı Teknik Direktörü Reinaldo Rueda ise maçta oyunun kontrolünün Türkiye’de olduğunu söyledi.

Konuşmasına, Türkiye’yi kutlayarak başlayan Rueda, "Bize nazaran oyunu daha iyi kontrol ettiler. 1-0’ı bulana kadar duran toplarda etkili oldular. Genel hatlarıyla oyunun kontrolü Türk Milli Takımı’nın elindeydi. 2-0’dan sonra oyun rahatladı. Türkiye gibi bir ekibin niye Dünya Kupası’nda olmadığını anlamak mümkün değil, ama futbolda böyle şeyler var" diye konuştu.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...