MENÜ

Overwatch Direktörü Jeff Kaplan’dan flaş karar

Oyuncular arasında efsaneleşmiş isim Jeff Kaplan 20 Nisan’da Overwatch’ta yer aldığı görevinden ve Blizzard’dan ayrıldı.

22 Nisan 2021, Perşembe 23:24 Son Güncelleme:
- A +
Overwatch Direktörü Jeff Kaplan’dan flaş karar

Blizzard duyurusunu bir blog gönderisi ile paylaştı. Kaplan’ın direktör koltuğunu 18 senelik Blizzard çalışanı, World of Warcraft ve Overwatch üstüne çalışmaları olan Aaron Keller dolduruyor. Şirket Kaplan adına, alışık olduğumuz sevecen ve dağınık tarzı olmasa bile, son bir mektup paylaştı.

İşte o açıklamaları:

“Blizzard Entertainment’tan muhteşem bir 19 sene ardından ayrılıyorum, böylesine tutkulu bir oyuncu kitlesi için dünyalar ve karakterler oluşturmak ömür boyu sürecek bir onurdur. Blizzard’da oyunumuzu, oyun takımlarımızı ve oyuncularımızı destekleyen herkese içten teşekkür ediyorum. Fakat bu dünyalar ve karakterleri yaratma yolculuğunda benimle birlikte olan geliştirici ekibimize özel bir teşekkür etmek istiyorum, dünyayı asla göründüğü gibi kabul etmeyin. Her zaman ne olabileceğini görmeye cesaret edin. Umarım siz de aynısını yaparsınız.”

Keller kendi notunda “Jeff’in yerini doldurmakla alakalı hiçbir iddiasının bulunmadığını.” belirtti. Ancak Kaplan ile birlikte yıllarca çalıştığını ve “Meşaleyi ileri taşımaktan onur duyuyorum.” sözünü söyleyerek Overwatch 2’nin durumundan bahsetti.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...