Orijinal Yoga Sistemi ile 15 dakikada canlandırıcı sabah sporu!

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner tarafından hazırlanan “15 Dakika Sabah Yoga Rutini” videosu ile her gün kendinize sadece 15 dakikalık kısa bir zaman dilimi ayırarak kolaylıkla sabah sporunuzu yapabilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

07 Ekim 2020, Çarşamba 11:07 Son Güncelleme:
- A +

Günümüzde birçok kişi sağlıklı ve mutlu bir yaşam istiyor ve bunun yollarını arıyor. İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde bedensel olarak daha az hareket etmenin getirdiği fiziksel sorunları aşmak, hareketsizlik ve yanlış beslenmeden kaynaklanan kilo problemlerini gidermek, oluşan gerginlik ve stresi ortadan kaldırmak için Uluslararası Yoga Federasyonu’na üye uzman antrenörler, herkesin evlerinde rahatlıkla uygulayabileceği Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinden oluşan faydalı videolar hazırlıyor.

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner tarafından hazırlanan “15 Dakika Sabah Yoga Rutini” videosu ile her gün kendinize sadece 15 dakikalık kısa bir zaman dilimi ayırarak kolaylıkla sabah sporunuzu yapabilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.  

Orijinal Yoga Sistemi videolarının danışmanlığını Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf yapıyor. UYF Başkanı Manaf, Orijinal Yoga Sistemi ile ilgili şu noktalara dikkat çekiyor: “Gerçek Yoga yani Orijinal Yoga Sistemi, evrensel bir spordur. Tüm sporların hem atası hem de anasıdır. Yeryüzünde mevcut olan tüm sporlar yoga temelinin üzerine oturur. Sekiz basamaklı Orijinal Yoga Sistemi’nin üçüncü basamağı Asana olarak adlandırılan duruşlardan oluşur. Asanalar, tam fiziksel ve zihinsel rahatlamaya ulaşmak için bedeni ve zihni uyumlu bir şekilde harmanlar. Orijinal Yoga Sistemi’ndeki duruşların düzenli uygulanması fizyolojik sistemi tümüyle gençleştirir. Asanalar sağlık, güzellik, güç, dayanıklılık, hafiflik, aydınlık, sinirsel dinginlik ve mutluluk verir. Omurga esnekliğini artırır, bağışıklık sistemini güçlendirir. Düzenli uygulama mükemmellik getirir. Orijinal Yoga Sistemi’nde yer alan duruşlar aşama aşama, belirli bir sırada ve uzman eşliğinde uygulandığında beden ve ruh sağlığına çok önemli yararlar sağlar. Etkili olmalarının en büyük sebebi, doğru nefes ve konsantrasyon eşliğinde uygulanmalarıdır.”

UYF Başkanı Akif Manaf, “15 Dakika Sabah Yoga Rutini” videosunda uygulanan duruşların faydalarını ise şu şekilde anlattı: “Videoda yer alan Orijinal Yoga Sistemi tekniklerinin sabah saatlerinde uygulanması ile her yeni güne sağlık dolu bir başlangıç yapılmaktadır. Duruşlar karın organlarına masaj etkisi yapmakta ve bölgedeki organları canlandırmaktadır. Omurga, diz arkasında bulunan kirişler, baldırların iç kısmındaki adaleler, kalçalar, sırttaki yan kaslar esnemekte; omuz, bacak kasları, kollar, boyun, omuz eklemleri, dizler ve ayak bilekleri güçlenmektedir. Uygulanan teknikler boyun ağrılarına, kireçlenmeye, boyun ve omuz sertleşmelerine çok iyi gelmektedir. Ayrıca uygulamalar beden uyuşukluğunu ve beyin yorgunluğunu gidermekte, tüm vücudu canlandırmakta, kişi kendini neşeli, dinç ve güçlü hissetmektedir.”

Dört kez Dünya Yoga Şampiyonu ve Yoga Olimpiyat Şampiyonu Nava Nur Tüzüner, videonun her gün düzenli bir şekilde uygulanmasını önererek, duruşları uygularken bedeni zorlamadan çalışılmasının önemli olduğunu belirtti. Tüzüner, “Videoda yer alan teknikler ile kendinize her sabah sadece 15 dakika ayırın ve güne daha sağlıklı ve dinamik devam edin” diyerek herkesi daha mutlu bir yaşam için Orijinal Yoga Sistemi tekniklerini uygulamaya davet etti. 

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...