Oramiral Bostanoğlu: Harp 4 tam kadro yarışacak

Deniz Kuvvetleri Kupası'nın brifinginden sonra DG İstasyon Komutanlığı'nda düzenlenen kokteyle Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu da geldi.

11 Ağustos 2014, Pazartesi 12:29
- A +
Oramiral Bostanoğlu: Harp 4 tam kadro yarışacak

Bostanoğlu, “Bu yarışa Harp 4 sınıfındaki tüm öğrencilerimiz katılıyor. Bu bir ilk ve devam edecek” dedi. Deniz Harp Okulu yarışta 10 teknelik bir filo ile yer alıyor.

11-15 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Deniz Kuvvetleri Kupası, bu yıl Deniz Harp Okulu için ayrı bir anlam taşıyor.

Yarışa 3’ü Bordo 60 olmak üzere toplam 10 tekne ile katılan Deniz Harp Okulu Harp 4 (son sınıf) öğrencileri, yeni bir uygulamanın da ilk örneği oldu.

Fenerbahçe DG İstasyon Komutanlığı’nda yarış nedeniyle düzenlenen kokteyle katılan Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Botanoğlu, gerçekleştirdiğimiz sohbet sırasında, “Bundan böyle yelken kullanmayı bilmeyen mezunumuz olmayacak” dedi ve şöyle devam etti:

“Bu yıldan itibaren tüm öğrencilerimizi D3 sertifikasıyla mezun edeceğiz. Dünyadaki tüm deniz harp okulları gibi artık bizde de yelkenci olmayan, rüzgarı kullanmayı bilmeyen harp okulu öğrencisi kalmayacak.”

Kokteylde hazır bulunan Kuzey Deniz Saha Komutan Vekili Tümamiral Şükrü Korlu da, yelkeni benimsediklerini ve oldukça güçlü bir yat filosuna sahip olduklarını belirtti.

DHO (Deniz Harp Okulu), Metin Ataç’ın Deniz Kuvvetleri Komutanlığı döneminde alınan teknelerle yenilenmiş, yine aynı dönemde Tuzla’da mükemmel bir kayıkhane oluşturulmuştu. Dahası Ataç, yarışa katılan ilk Deniz Kuvvetleri Komutanı olarak da tarihe geçmişti.

İstanbul Yelken Kulübü Başkanı Ahmet Saruhan ile Komodor Yavuz Dinar’ın da katıldığı Deniz Kuvvetleri Kupası’nın kokteylinde TYF yönetiminden kimsenin yer almaması da dikkat çekti.

Fenerbahçe DG İstasyon Komutanlığı'nın terasında düzenlenen davette TAYK Komodoru Serdar Kısadere ile Kuzey Deniz Saha Komutan Vekili Tümamiral Şükrü Korlu birer kısa konuşma yaparak yarışa katılacak ekiplere iyi seyir dileklerini ilettiler.

Ardından TAYK Genel Müdürü Cahit Üren'in doğum günü olması nedeniyle askeri orkestranın sunduğu canlı müzik konserinden önce hoparlürlerden "Happy Birthday" melodisi duyuldu.

Kaynak: TurkSail

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.