Paris Olimpiyatları için Türkiye'ye özel koleksiyon

Paris Olimpiyatları için Almanya, İngiltere, Etiyopya, Polonya ve Türkiye için adidas, özel bir koleksiyon tasarladı.

Paris Olimpiyatları için Türkiye'ye özel koleksiyon

Olimpiyatlarda Türkiye’nin resmi spor malzemeleri tedarikçisi olan adidas, yaklaşan Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları'nda Türk sporcularının giyeceği özel bir koleksiyon tasarladı. Türkiye için tasarlanan bu eşsiz koleksiyonun Paris’teki tanıtım etkinliği, olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil edecek sporcular Neslihan Arın, Sümeyye Boyacı, Kuzey Tuncelli, Merve Cansu Demir, Özkan Baltacı,Ecem Güzel, Kaan Aykutsun, Özlem Becerek, Yusuf Fehmi Genç ve Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Milli Paralimpik Komite yetkilileri ile gerçekleşti.

Haberin Devamı

Türkiye’nin Olimpiyatlardaki 100. Yılına Özel Tasarım
Türkiye için hazırlanan koleksiyon, Türk bayrağından ilham alan kırmızı ve beyaz renklerin yanı sıra somon rengiyle dinamikleşirken, hedeflenen en yüksek altın madalya sayısını simgeleyen detaylar kullanılarak tasarlandı. adidas, Türkiye özel koleksiyonu ile sporcuların giyerken gurur duyacakları özel bir tasarım yaratmayı hedefledi. Sporcuların ihtiyaçlarına yönelik hazırlanan Türkiye özel koleksiyonu, sade ve modern bir tasarıma sahip. Olimpiyat ateşi ve Türk bayrağının dalgalanmasından iham alınarak hazırlanan koleksiyonda kullanılan malzemeler, sporcu konforunu ön plana alarak seçildi. 24 parçalık koleksiyon, hem erkek hem kadın sporcuların bedenine uygun olarak olimpik ve paralimpik sporculara özel oluşturuldu. Koleksiyonda yer alan ceketlerde Türk bayrağından ilham alınarak oluşturulan hilal ve yıldız desenli dokulu bir grafik yer alırken, olimpiyatlardaki sporcuların tutkusunu gösteren bir ateş sembolü de bulunuyor. Koleksiyon üzerinde yer alan ‘Türkiye’ yazısı ise bu seneki en yüksek altın madalya hedefimizden ve Türk bayrağının dalgalanmasından ilham alınarak tasarlanan yeni bir yazı tipiyle yazıldı. Sporcuların olimpiyat köyünde antrenman sırasında ve de podyumda giyecekleri Türkiye özel koleksiyonuna ek olarak, Türkiye’nin Olimpiyatlara katılışının 100. yılını kutlamak için, altın süslemeli ve özel dokuma rozetli bir kutlama tişörtü de bu koleksiyona eklendi.

adidas Tasarım Direktörü Jacqueline King şunları söyledi: "Bir sporcu için tasarım yapmanın ne anlama geldiğini, sporun kapsayıcılığı ve çeşitliliğini sergileyen bir turnuvadan daha iyi gösteren başka bir şey olmadığına inanıyorum. Baskılar arttığında, sporcunun en iyi performansını sergilemesini destekleme hedefinin yanı sıra, bu koleksiyon sporcuları kendi ulusal kimliklerinden ilham alan tasarımlar aracılığıyla gururlandırmayı amaçlıyor. Sadeliği temel alan formalarda, bu değerleri ve sporcuların beklentilerini bir araya getirerek şık ve modern bir koleksiyon ortaya çıkarttık."

Haberin Devamı

adidas Türkiye Genel Müdürü Hakan Atalay da Türkiye özel koleksiyonu için “2024 Paris Olimpiyatları, Türkiye için oldukça önemli. Bu sene Türkiye’nin olimpiyatlardaki 100. Yılı ve 1924’te yine Paris’te olimpiyat maceramız başlamıştı. Bu kadar önemli bir yılı daha da anlamlı kılmak için adidas olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı ile işbirliği ile, Türkiye’ye özel bir koleksiyon tasarladık. Bu koleksiyonu bugün ilk defa birlikte gördük. 2024 Paris Olimpiyatlarında ve Paralimpik oyunlarda olimpik ve paralimpik sporcularımız madalya alırken bu eşsiz koleksiyon ile onların yanında olacağız. Hem olimpik hem paralimpik tüm sporcularımıza da 2024 Paris Olimpiyatları’nda başarılar diliyorum. Büyük bir heyecanla onları takip edeceğiz ve destekleyeceğiz.” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Paris Olimpiyatları için Türkiyeye özel koleksiyon

Bu özel etkinlikle ilgili olarak da Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener şunları söyledi: “Cumhuriyet tarihinde katıldığımız ilk Olimpiyat Oyunları olan Paris 1924’ten tam 100 yıl sonra, aynı yerde, aynı heyecanla tekrar Paris 2024’te olmak ülkemizin spor tarihi içinde unutulmaz olacak. Sporcularımızın uzun yıllarını adadıkları ve bizim de tüm kalbimizle onlara destek verdiğimiz dünyanın en büyük spor organizasyonu için tüm sporcularımızın ülkemiz için özel olarak hazırlanan koleksiyondan oluşan kıyafetler giymeleri ülkemiz için gurur verici. Bize bu gururu yaşatan adidas’a tüm süreç boyunca destekleri için çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu koleksiyon sporcularımıza ayrı bir motivasyon kaynağı olacaktır. Sporcularımızı kendileri için özel üretilen kıyafetler ile madalya kürsüsünde görmeyi gönülden temenni ediyorum.”

Haberin Devamı

adidas tarafından hazırlanan Olimpiyatlar Türkiye Özel Koleksiyonu’nu beğeniyle karşılayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “Sporcularımız, sadece başarıları ve centilmenlikleriyle değil şıklıklarıyla da adından söz ettirecek. Türkiye ile birlikte sadece 5 ülkeye özel tasarım yapılması bizim için gurur vericidir. Ulusal değerlerimizin ön planda tutulduğu, milli sporcularımızın konforunun düşünüldüğü Türkiye özel koleksiyonunun ortaya çıkış sürecinde ve üretilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na 100 günden az bir zaman kaldı, hazırlıklarımız sürüyor. Yeni başarı hikayeleri yazacağımıza yürekten inanıyorum.” dedi.

Haberin Devamı

Milli sporcular için hazırlanan koleksiyonun lansmanına katılan Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Murat AKSU, “Bu koleksiyonun sadece sporcularımızın performansına değil, aynı zamanda onların Paralimpik harekete olan bağlılığına ve özgüvenlerine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sporcuların ulusal kimliklerini ve başarılarını gururla temsil edebilecekleri bu özel koleksiyonun, Paralimpik sporcuların, paralimpik ruhunu en iyi şekilde yansıtacağını şimdiden görebiliyoruz. Türkiye Özel Koleksiyonu'nun, Paralimpik sporcuların ihtiyaçlarına özel olarak tasarlanmış parçalar içermesi ve onların rahatlığını, performansını göz önünde bulundurularak hazırlanmış olması bizleri ayrıca mutlu etti. Hep söylediğimiz gibi bir zincirin halkaları gibi tüm bileşenler bir araya geldiğinde anlamlı zaferler ortaya çıkıyor. adidas’ın bu yaklaşımı bizler için çok değerli. Şimdi hedef üzerlerinde ay yıldızlı formalar varken okunacak İstiklal Marşı anlarında…” dedi.

YORUM YAZ