Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Bölgesi oyunlarına yüksek katılım

Özel Olimpiyatlar Türkiye (TÖSSED ) katkılarıyla düzenlenen Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Oyunları Bayındır’da yapıldı.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Bölgesi oyunlarına yüksek katılım

Aydın, Kütahya, Manisa, Bursa, Balıkkesir ve İzmir’den 120 özel sporcu ile birlikte 45 partner sporcu Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Bölge Oyunları için bir araya geldi.

Haberin Devamı

Özel Sporcular Bozdağ Spor Tesislerinde düzenlenen oyunlarda Karma Basketbol, atletizm, bocce ve karma futbol branşlarında mücadele ettiler. Sahada özel sporcuların antrenörlerine 50 gönüllü destek verdi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Oyunlarında ‘’sağlıklı sporcu taramaları’’ kapsamında ilk gün 120 özel sporcuya diş taraması yapıldı. Özel Olimpiyatlar Türkiye yönetim kurulu üyesi Uzman. Dr.Gizem Güler’e Bayındır Şehit Oktay Ardıç Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ( Sağlık Meslek Lisesi ) öğrencilerinin gönüllü olarak destek verdiği taramada sporcuların ağız ve diş sağlığı kontrelleri gerçekleştirildi.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Oyunlarında 2. Gün müsabakalar öncesinde Kortej yürüyüşü yapıldı. Törene Bayındır Kaymakamı Emin Kaymak, İlçe Emniyet Müdürü Levent Akkaya, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Eşmeli ,Özel Olimpiyatlar Türkiye Yönetim Kurulu Üyelerinden Başkan Vekili Tamer Oyguç, Ülke Direktörü Murat Ağca, İletişim Direkötörü Ebru Çıdal ile birlikte sporcular, antrenörler ve gönüllülerden oluşan kalabalık bir grup katıldı. Bozdağ Spor Tesislerinde düzenlenen Özel Olimpiyatlar Türkiye Ege Oyunlarında dört branşta müsabakalar yapıldı. Etkinlik sonunda katılan özel ve partner sporculara madalyaları taktim edildi. Oyunlar süresince özel sporcular sporun birleştirici gücü ile bir arada olmanın iyileştirici gücüyle bir kez daha iyi vakit geçirmiş oldu.

YORUM YAZ