Olaylar büyüyor

İptal edilen Beşiktaş maçıyla ilgili bugün açıklanacak karar öncesi Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'dan mesaj var: Eğer hükmen yenilgi alırsak, olaylar tırmanır, daha kötü şeyler olur. Bu iş gerilir ve büyür. Tek çözüm maçı tekrar oynatmaktır

12 Mayıs 2011, Perşembe 02:00
- A +
Olaylar büyüyor

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bugün iptal edilen Bursaspor-Beşiktaş maçıyla ilgili açıklayacağı karar öncesi Yeşil-Beyazlılar’dan mesaj var... TRT Spor yayınlanan Basın Tribünü’ne konuşan Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı önemli açıklamalar yaptı. Sahanın 500 metre ötesinde yaşanan olaylardan kendilerinin sorumlu tutulmaması gerektiğini belirten Yazıcı, “Dünyada böyle bir şey olmamış ki, örneği yok. Kaldı ki bu olay farklı bir şekilde ele alınmalı. 7 yıllık bir husumet meselesi. Federasyonun maçı tekrar oynatması gerekir. Eğer öyle hükmen yenilgi filan verip Bursaspor’a ceza çıkarsa bu olayları daha da tırmandırır. Daha kötü şeyler olur. Bu iş daha gerilir ve büyür. Tek çözüm maçın tekrarıdır” dedi.

‘TFF ceza vermek için yok’

Geçen sezon Diyarbakır’da yaşadıkları olaylardan örnek veren Yazıcı, “Hatırlayın bizi stada polis otosuyla getirmişlerdi. O futbolcuların psikolojisini düşünebiliyor musunuz? Biz de Beşiktaş’ı aynı şekilde stada getirebilirdik. Ancak istemedik böyle bir şey. Olaylardan sonra maçın bir iki saat gecikmeyle oynanacağını düşünüyordum. Federasyon görevlileri de bana öyle söylüyorlardı. Ceza konusunda, ki böyle bir şey beklemiyoruz, dozu kaçarsa çok kötü şeyler olabilir. İstanbul’daki maçtan sonra da bence haksız bir cezaya çarptırıldık. Sesimizi çıkartmadık. Federasyon yalnız ceza vermek için yok” ifadelerini kullandı.

‘Rüştü bile söyledi!’

Geçen sene fair-play şampiyonu olduklarını da hatırlatan Yazıcı, “Bursa’da bugüne kadar böyle bir olay olmuş mu? Stadyum içinde pırıl pırıl insanlar bekliyordu. Taraftarın ve bizim iyi niyetimiz böyle cezalandırılmamalı. Valimiz bir iyi niyet göstermiş, buna saygı duymamız lazım. Bir tane Beşiktaşlı’nın burnu kanamış mı? Rüştü söyledi, futbolculara sözlü saldırı bile olmadı. Taraftarla polis birbirine girmiş. Benim hiçbir dahlim ve yapabileceğim bir şey yok. Cumhurbaşkanımız bile Beşiktaş ile Bursa arasındaki husumetin bitmesini istiyor. Cezayı değil barışın nasıl sağlanacağı üzerine kafa yormalıyız” açıklamasını yaptı.

YORUM YAZ

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Sıradaki haber yükleniyor...