Olay iddia: Volkan Demirel'e Trabzon talimatı!

Milliyet Gazetesi yazarı Ercan Güven, haftasonu oynanan Fenerbahçe-Trabzonspor maçının ardından Volkan Demirel ile konuk ekibin teknik heyeti arasında yaşanan gerginlikle ilgili bir yazı kaleme aldı. İşte o yazı:

30 Nisan 2019, Salı 11:56 Son Güncelleme:
- A +
Olay iddia: Volkan Demirel'e Trabzon talimatı!

İnsan zamanla yontulur, incelir ya... Volkan Demirel tam tersine.


Gittikçe kabalaşıyor!


Söylem ve eylemlerindeki kabalıktan bahsetmiyorum Volkan beyefendinin... Allah’ı var, o konuda çok istikrarlıdır kendisi. Dün neyse bugün aynı.


Benim söylediğim sık sık tevessül ettiği “cambaza bak” operasyonlarındaki kabalığı... “Kör kör gözüne” yapıyor artık yapacağını...


Evet... Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel’in Trabzonspor derbisi ardından rakip takımın istatistikçisine kafayı takmasını ve “özür dilemezse gidip otobüsten alacağını” açıklamasını, Fenerbahçe’yi yönetenlerin de içinde olduğu çok kaba bir “cambaza bak” operasyonu olarak değerlendiriyorum ben.

Olay iddia: Volkan Demirel'e Trabzon talimatı!

Yönetimin “azmettiren ile sevinerek kabullenen” arasındaki çizginin bir yerinde durduğuna inanıyorum... Da, tam yerini bilemiyorum. Aksi halde Fenerbahçe ikinci başkanı hapşırır gibi anında refleks gösterip “Volkan’ın arkasında olduğunu” açıklamaz, Başkan Ali Koç ayaküstü “adet yerini bulsun” uyarısıyla geçiştirmezdi olayı.


Kolay mı?.. Sayın Koç’a muhtemelen seçim kazandıran ve başkan olduktan sonra da titizlikle uygulayıp takdir gördüğü “barışçıl yönetim” düsturunun altına dinamit koydu Volkan. Daha yeni yeni düzelen Fenerbahçe-Trabzonspor ilişkilerini sıfırlayacak bir iş yaptı. Şayet kendi karar vermişse, kişisel inisiyatifini kullanmışsa, affı çok zor bir vaka.

Olay iddia: Volkan Demirel'e Trabzon talimatı!

Küçük ihtimal ama direktif almayıp “doğaçlama” yaptıysa bile Fenerbahçe’nin acıklı halini biraz olsun perdelediği, gündemi kaydırdığı için onaylanmış olmalı Fenerbahçe’yi yönetenler tarafından. Ki, bu da Fenerbahçe için “Aziz Yıldırım devrinin karikatürü” bir süreç anlamına gelir!.


Evet karikatür... Çünkü o zaman da medet umulurdu kamuoyunun gözlerini cambaza çevirmekten. O zaman da Volkan Demirel’in kişiliğine güvenilirdi bu tip işler için. Lakin biraz daha rafineydi operasyonlar.


Olay iddia: Volkan Demirel'e Trabzon talimatı!

Şimdi kabalaştı.


Volkan Demirel’in kabalaştığı kesin de... Fenerbahçe Volkan hakkındaki tasarruflarıyla ortaya koyacak “azmettiren ile sevinerek kabullenen” arasındaki yerini.

Kurtuluş yok bu olaydan. Ya kulübü yönetme yetisini kaybetti Fenerbahçe yönetimi... Ki, sadece emeklilik çağındaki kaleci tarafından bir günde ters yüz edilen stratejiler değil, yasak alanda basın açıklaması yaptırılıp ağır bir ceza alması beklenen Sadık da bu duruma ek delildir... 


Ya da geçmiş yirmi yılın karikatürü bir dönem başlıyor kadim kulüpte.

Sıradaki haber yükleniyor...