Olay adam C. J. Watson, Uşak'ta

Muratbey Uşak kadrosunu NBA patentli oyuncu C. J. Watson ile güçlendirdi. ABD'li oyuncunun ismi, kısa süre önce Floyd Mayweather - Conor McGregor karşılaşması öncesinde farklı bir alanda gündeme gelmişti.

19 Şubat 2018, Pazartesi 06:00
- A +

Floyd Mayweather, dünyanın en popüler boksörlerinden biri konumunda. 

Dünyanın en çok kazanan sporcularının başında gelen Mayweather, şöhredini ve parasını son olarak çıktığı McGregor karşılaşmasıyla katlamayı başardı. 

Conor McGregor, yüzyılın karşılaşması olarak lanse edilen müsabakanın öncesinde Mayweather'a pek de hatırlamak istemeyeceği anılarla saldırmıştı. 

UFC alanına damga vuran Conor McGregor, farklı bir alanın sporcusu Mayweather karşısına çıkacağı zorlu mücadele öncesi rakibine saha dışında saldırmaya başlamıştı. 

Mücadele öncesi Conor McGregor, hazırlıklar sırasında Golden State Warriors'ın 23 numaralı formasıyla görüntülenmişti. 

Warriors'ın 23 numaralı eski forması aslında Mayweather'a yönelik ciddi bir anlam içeriyordu. 

Mayweather bu kadar popüler olmadığı dönemlerde yaşadığı bir olay nedeniyle 90 gün hapis yatmış, 100 saat toplum hizmeti gerçekleştirmiş ve 12 aylık aile içi şiddete karşı eğitim programına katılmıştı.

Mayweather'ın bu cezayı alma nedeni, o dönemki sevgilisi ve üç çocuğunun annesi Josie Harris'e şiddet uygulamaktı. 

McGregor'ın giydiği 23 numaralı Warriors forması da Mayweather'ın bu kötü anlarına bir göndermeydi. 

Çünkü Mayweather'ın şiddet uygulama nedeninin o dönemde Golden State Warriors'ta 23 numaralı formayı giyen C. J. Watson ile Josie Harris arasında geçen mesajlaşmalar olduğu belirtildi. 

Josie Harris'in Mayweather'ı C. J. Watson ile aldatması olayı dev Floyd Mayweather - Conor McGregor maçı öncesi McGregor adına büyük bir malzeme olmuştu. 

Hatta Golden State Warriors'ın şimdilerde 23 numaralı formasını giyen Draymond Green, "Biz seni değil Floyd’u destekliyoruz. O formayı çıkar." diyerek McGregor ile tartışmaya girdi. 

McGregor ise Draymond Green'e, "Kendine sor bakalım basketbolu bilmiyor ve önemsemiyorken neden CJ Watson'ı destekliyorum. Ben kafaları yere çarparım topları değil. Bu oyun değil evladım." cevabını vererek C. J. Watson formasını giymesinin açıklamasını yapmış oldu. 

Bu hafta arasında C. J. Watson, uzun yıllar NBA'de önemli roller almış bir oyuncu olarak Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Muratbey Uşak'a transferiyle gündeme geldi.  

Fakat Watson, geride bıraktığımız yaz aylarında yüzyılın maçı olarak lanse edilen, ekonomisiyle rekorlar kıran karşılaşmanın öncelikli aktörlerinden biri olarak dünya gündeminde kendine yer bulmuştu. 

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.