Türkiye, Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nı birinci sırada tamamladı

2024 Açık Hava Avrupa Şampiyonası'nda 6 madalya kazanan Türkiye, ülkeler sıralamasını birinci sırada tamamladı.

Türkiye, Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nı birinci sırada tamamladı

Almanya’nın Essen kentinde gerçekleşen 2024 Açık Hava Avrupa Şampiyonası, bugün tamamlanan Klasik Yay takım ve bireysel madalya maçları ile sona erdi.

Haberin Devamı

Milli sporcu Mete Gazoz, klasik yay erkekler finalinde Slovenya'dan Den Habjan Malavasic'i 6-0 yenerek altın madalyanın sahibi oldu. Makaralı Yay Kadın Takımlar kategorisinde Ayşe Bera Süzer, Begüm Yuva ve Hazal Burun altın madalya, Makaralı Yay Erkek Takımlar kategorisinde Batuhan Akçaoğlu, Emircan Haney ve Yağız Sezgin gümüş madalya, Makaralı Yay Kadınlar kategorisinde Hazal Burun bronz madalya, Makaralı Yay Karışık Takımlar kategorisinde Hazal Burun ve Emircan Haney bronz madalya, Klasik Yay Erkek Takımlar kategorisinde ise Berkay Akkoyun, Mete Gazoz ve Ulaş Berkim Tümer bronz madalya kazandı.

Okçuluk Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, "Toplamda 30 madalya verilen Avrupa Şampiyonası’nda 6 madalya kazanarak Ülkeler Sıralamasını 1. sırada tamamlayan Milli Takımlarımızı ve emeği geçen tüm antrenör, spor destek elemanları ve idarecilerimizi tebrik ediyor, bizlere yaşattıkları bu haklı gurur için teşekkür ediyoruz" ifadeleri yer aldı.

YORUM YAZ