MENÜ
Önceki Fotolar

Obradovic'ten Fenerbahçe'ye 7 yılda tam 11 kupa

2005’teki dev sponsorluk anlaşmalarıyla Fenerbahçe Kulübü basketbolda yeni bir atılıma girmişti ancak yükseliş dönemi 2013’te Zeljko Obradovic’in gelişiyle başladı. Sırp antrenör tam 7 yıllık süreçte, Türkiye’ye yaşattığı tarihi Euroleague şampiyonluğu dahil müzeye tam 11 kupa kazandırdı. Sarı-Lacivertliler’i her kulvarda üst seviyeye taşıyan Obradovic dönemi resmen sona erdi. Efsane coach, “Hayatımın en zor kararlarından birini verdim” diyerek tüm camiaya vedasını sundu. Geçen hafta yönetimle olumlu bir görüşme yaparak Belgrad’a dönen Obra sonrasında 1 yıl dinlenme kararı aldığını açıkladı. Hazırlayan: Hatice Yücel

25 Haziran 2020, Perşembe 08:10 Son Güncelleme:
- A +
Obradovic'ten Fenerbahçe'ye 7 yılda tam 11 kupa

2019:

Fenerbahçe’de yeni başkan Ali Koç’la yeni bir sezona girildi. Toplam 25 galibiyetle normal sezonu lider bitiren Fenerbahçe, Play-Off’ta Zalgiris’i 3-1’le geçt ve Obradovic’li Fenerbahçe üst üste 5. kez Final-Four’a gitti. Yarı finale Ataman’lı Anadolu Efes’e elenen Kanarya final şansını yitirdi ve sezonu 4. tamamladı.

Obradovic'ten Fenerbahçe'ye 7 yılda tam 11 kupa

2020:

Nando De Colo gibi bir yıldız transfer edildi ancak beklediği gibi olmadı. Fenerbahçe Euroleague’de kötü bir performans sergiledi ve evindeki maçlarda birçok kez mağlup oldu. Play-Off şansı bile riske girmişti. Normal sezon tamamlanmadan koronavirüs pandemisi patlak verdi, sezon tescil edildi. Oynanan 28 maçta 13 galibiyet ve 15 mağlubiyet alan Kanarya 8. sıradaydı.

Obradovic'ten Fenerbahçe'ye 7 yılda tam 11 kupa

507 maç 382 galibiyet 

Fenerbahçe’yle 7. yılını geçiren ve takımının başında 507. maça çıkan Zeljko Obradovic, bu süreçte müzedeki 24 kupanın 11’ine imzasını attı. Avrupa’nın bir numaralı kupasını Türkiye’ye getirme başarısı gösteren ilk ve tek başantrenör olan Obradovic, Fenerbahçe’yi Euroleague’de üst üste 5 kez Final-Four’a çıkarma başarısı gösterdi. 2017’deki şampiyonlukla Türkiye’ye tarihi bir başarı yaşattı.

Sıradaki haber yükleniyor...