MENÜ

Nordin Amrabat resmen Malaga'da!

Galatasaray'da sürpriz bir gelişme yaşandı ve Amrabat Malaga Kulübüne transfer oldu.

25 Haziran 2015, Perşembe 19:06 Son Güncelleme:
- A +
Nordin Amrabat resmen Malaga'da!
Galatasaray'da geleceği belirsiz futbolcuların başında olan ve adı sık sık Trabzonspor ile anılan Nordin Amrabat'ın Malaga'ya satıldığı öğrenildi. İspanyol kulübü çok memnun olduğu futbolcu için 3.5 milyon euro bonservis bedeli karşılığında Amrabat'ı kadrosuna kattı.

Hamza Hamzaoğlu'nun kampta görmek istediği Faslı oyuncu için Malaga'nın verdiği 3.5 milyon euro ve kısa vadede bu parayı ödeme taahüdü sonrası transfer gerçekleşti. Haberi İspanyol kulübü resmi Twitter hesabından ve internet sitesinden duyurdu. Malaga, Nordin Amrabat ile 4 yıllık sözleşme imzaladığını açıkladı.

Geçtiğimiz sezon kiralık olarak Malaga'da top koşturan Amrabat böylece yeni sezonda da İspanya'da futbol yaşantısını sürdürecek.

Malaga, Galatasaray'ı uyardı

Malaga takımından tehdit gibi açıklama. İspanyol kulübü, Galatasaray ile varılan anlaşma gereği Amrabat'ın transferinden doğan ilk ödemeyi yaptıklarını vurgulayarak Türk takımından bu transferin olduğuna dair resmi açıklama beklediklerini duyurdu.  İspanyol kulübü Galatasaray'ın gün içerisinde resmi açıklamaya yapmadığı taktirde haklarını arayacakları uyarısı yaptı.

Malaga kulübü Genel Direktörü Vicente Casado, basına yaptıkları açıklamada Galatasaray ile Amrabat transferi için 3.5 milyon avroya anlaşmaya vardıklarını ve bu anlaşmadan doğan 1 milyon 700 bin avroluk ilk ödemenin

Galatasaray Kulübü'ne transfer ettiklerini söyledi. Casado yasalar gereği Galatasaray'ın Amrabat'ın resmen Malaga kulübünün olduğuna dair bir duyuru yapması gerektiğini hatırlattı. Genel Direktörü Vicente Casado, Malaga'nın tatil sonrası taraftarlarla tekrar buluşturulacağının altını çizerek, "Takıma çok önemli bir oyuncu kazandırdık" yorumu yaptı.

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...