Küme düşmenin kalkması doğru mu? Mehmet Demirkol açıkladı!

Nihat Özdemir,, 7 kulübün bu sezon ligde düşme olmaması ve önümüzdeki sezonun 21 takımla oynanması için başvuru yaptığını ve bu konunun görüşüleceğini belirtti. Yazarımız Mehmet Demirkol, Nihat Özdemir'in açıklamalarını yorumladı ve, "Küme düşmenin kalkması kararı alınamaz. Bu karar rekabeti bozar" dedi.

20 Mayıs 2020, Çarşamba 21:44 Son Güncelleme:
- A +

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir Süper Lig'in başlama tarihini açıklarken ligde küme düşmeme hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Nihat Özdemir, "7 kulüp gelecek sezonun 21 takımla oynanması yönünde talepte bulundu. Bunu görüşeceğiz." diye konuştu. Yazarımız Mehmet Demirkol, Nihat Özdemir'in bu açıklamasını değerlendirdi.

İşte Demirkol'un açıklaması:

Bu lig ya oynanacak ya oynanmayacak. Bu öneri kulüplerin yarısının oynayıp yarısının tatile çıkması demek. Küme düşmenin kalkması kararı alınamaz. Çünkü en az 9 takımın hedefi kalmaz. Hiçbir oyuncuyu motive etmek mümkün olmaz. Hatta yabancıları ülkede tutmak bile manasız ve imkansız olur. Dolayısıyla 24. haftada bir şampiyonluk adayından puan alan bir takım 28. haftaya genç takımla çıkabilir. Rekabet bozulur.

-Ayrıca seneye daha da düşmesi muhtemel gelirleri paylaşacak takım sayısı artar.

-Ayrıca 21 takımı dolduracak kaliteli oyuncu bulunması imkansız.

-Ayrıca seneye Euro 2021 var ve takvim çok sıkışır. Vs vs vs...YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...