Nenad Krstic basketbolu bıraktı!

İtalya'da hazırlık kampı yapan Galatasaray Odeabank'ta sakatlık yaşayan Nenad Krstic, ani bir kararla basketbolu bıraktı. Galatasaray kulübü de konuyla ilgili resmi internet sitesinden bir açıklama yaparak tecrübeli basketbolcunun sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.

09 Eylül 2016, Cuma 17:43 Son Güncelleme:
- A +
Nenad Krstic basketbolu bıraktı!
Yeni sezon hazırlıklarına İtalya'da devam eden Galatasaray Odeabank'ta Vladimir Micov ve Russ Smith'in ardından Nenad Krstic de talihsiz şekilde sakatlanmıştı.

Anadolu Efes'te forma giydiği dönemde yaşadığı ve kendisini uzun süre sahalardan uzak tutan sakatlığı nükseden Sırp pivot, ani bir şekilde basketbolu bırakma kararı aldı.


Galatasaray Odebank'ta Vladimir Micov ameliyat olacak


"Krstic için ayırdığımız bütçeyle başka bir oyuncu da alabiliriz"

Sarı-kırmızılı basketbol takımının başantrenörü Ergin Ataman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dizindeki sakatlığı sonrası Almanya’daki doktoruna kontrole giden Sırp pivotun, basketbolu bırakma kararını kendilerine ilettiğini açıkladı.

Anadolu Efes forması giyerken çapraz bağları kopan ve uzun süre basketboldan uzak kalan Krstic’le bu durumu nedeniyle deneme kontratı yaptıklarını aktaran Ataman, "Yaşadığı bu son sakatlığın ardından, daha önce ameliyatını yapan doktoru için Almanya’ya gitti. Kontroller sonrası dizinin spor yaşamını sürdürmesi için elverişli olmadığını ve basketbolu bırakacağını bize bildirdi." diye konuştu.

Oyuncuya herhangi bir ödeme yapmadıklarını ve bu durumdan mali olarak zarar görmediklerini dile getiren tecrübeli teknik adam, "Kadroyu oluştururken, Krstic’in böyle bir durumla karşılaşabileceğini var sayarak, pivot pozisyonuna Alex Tyus ile Deon Thompson’ı almıştık. Kadroda bir sıkıntımız yok ama Krstic için ayırdığımız bütçeyle başka bir oyuncu da alabiliriz. Şu an araştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray resmen açıkladı

Galatasaray Spor Kulübü, tecrübeli basketbolcunun sözleşmesinin feshedildiğini resmi internet sitesinden açıkladı.

İşte Sarı-Kırmızlı kulüpten yapılan açıklama;

"Nenad Krstic’le deneme amaçlı bir kontrat yapıldığı ve üç hafta sonunda oyuncunun dizindeki problemin devam ederek bu şartlarda performans veremeyecegini belirtmesi üzerine anlaşma karşılıklı olarak feshedildi. Bu süre boyunca Nenad Krstic herhangi bir ücret almadı ve kontrat bedelsiz olarak feshedildi. Nenad Krstic’e teşekkür ediyor, bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz."

Gökhan German

Galatasaray'a dev bir sponsor daha!

YORUM YAZ
Sıradaki haber yükleniyor...